TYP: a1

Rozmowy ostatniej szansy

poniedziałek, 13 stycznia 2020
Z mediów

Do 16 stycznia wstrzymują zapowiadany na ten miesiąc protest rybacy z jednostek rekreacyjnych – komitet protestacyjny zdecydował o tym, ponieważ minister gospodarki morskiej zaproponował spotkanie. Rybacy traktują je jako „rozmowy ostatniej szansy”.

Akcja protestacyjna spowodowana jest wprowadzonym przez Komisję Europejską na początku tego roku zakazem połowu dorszy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce pomóc rybakom, ale ponieważ problem dotyczy całego Bałtyku, ministerstwo musi uzgodnić kwestię finansowania pomocy z administracją unijną – tak wypowiadał się do mediów doradca ministra, Grzegorz Hałubek. Koszt programu pomocowego dla rybaków rekreacyjnych jest szacowany na 150 mln złotych. 

Armatorzy rekreacyjni domagają się szybkiego działania – m.in. odszkodowań za przymusowy postój w portach oraz włączenia ich jednostek do programu złomowania kutrów, by móc odejść z zawodu. Jeśli rozmowy z ministrem nie przyniosą efektu, zapowiadają blokadę portów. 

Tagi: rybacy, dorsz,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 December

Zmarł Stefan Wysocki, autor książek żeglarskich, na których wychowały się dziesiątki tysięcy żeglarzy. Był aktywnym działaczem żeglarskim, sędzią żeglarskim klasy międzynarodowej, a także krytykiem muzycznym, publicystą i komentatorem radiowym i telewizyj
piątek, 2 grudnia 1988
W Castilleja de la Cuesta nieopodal Sewilli zmarł Herman Cortes, odkrywca i zdobywca Meksyku.
piątek, 2 grudnia 1547