TYP: a1

Rozmowy ostatniej szansy

poniedziałek, 13 stycznia 2020
Z mediów

Do 16 stycznia wstrzymują zapowiadany na ten miesiąc protest rybacy z jednostek rekreacyjnych – komitet protestacyjny zdecydował o tym, ponieważ minister gospodarki morskiej zaproponował spotkanie. Rybacy traktują je jako „rozmowy ostatniej szansy”.

Akcja protestacyjna spowodowana jest wprowadzonym przez Komisję Europejską na początku tego roku zakazem połowu dorszy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce pomóc rybakom, ale ponieważ problem dotyczy całego Bałtyku, ministerstwo musi uzgodnić kwestię finansowania pomocy z administracją unijną – tak wypowiadał się do mediów doradca ministra, Grzegorz Hałubek. Koszt programu pomocowego dla rybaków rekreacyjnych jest szacowany na 150 mln złotych. 

Armatorzy rekreacyjni domagają się szybkiego działania – m.in. odszkodowań za przymusowy postój w portach oraz włączenia ich jednostek do programu złomowania kutrów, by móc odejść z zawodu. Jeśli rozmowy z ministrem nie przyniosą efektu, zapowiadają blokadę portów. 

Tagi: rybacy, dorsz,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 July

Szwajcarska "Allinghi" ponownie wygrała najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie i zdobyła Puchar Ameryki. W finale pokonała "Team New Zealand". W gronie pretendentów do tytułu walczył hiszpański zespół "Desafio" ze skipperem Karolem Jabłońskim.
wtorek, 3 lipca 2007
Na Atlantyku "Orange 2" przepłynął w ciągu doby 766 Mm.
poniedziałek, 3 lipca 2006
Wyruszyła z Gdańska wyprawa jachtu "Gedania" z zamiarem opłynięcia obu Ameryk. Wyprawą dowodził Kpt. Dariusz Bogucki.
czwartek, 3 lipca 1975
W regatach Bermudy-Europa po raz pierwszy wystartował polski jacht "Komodor" z Kpt. Tadeuszem Siwcem.
środa, 3 lipca 1963