TYP: a1

Rosyjski masowiec utknął na mieliźnie

wtorek, 18 grudnia 2018
Z mediów/TVN24

Rosyjski statek utknął na mieliźnie przy południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii - poinformowała brytyjska straż przybrzeżna. Nie ma informacji na temat możliwych uszkodzeń statku.

 

Rosyjska jednostka Kuzma Minin pchana silnym wiatrem przeciągnęła po dnie zarzuconą kotwicę i osiadła na mieliźnie pomiędzy plażami Swanpool i Gyllyngvase koło miasta Falmouth w Kornwalii.

Kuzma Minin to długi na 180 metrów masowiec – w tej chwili płynący bez ładunku. Na jego pokładzie znajduje się 18 członków załogi. Członkowie straży przybrzeżnej za pomocą śmigłowca dostali się na pokład rosyjskiej jednostki i stwierdzili, że nikt z załogi nie doznał obrażeń.

Rosyjska jednostka jest nieznacznie przechylona ale nie ma informacji na temat potencjalnych uszkodzeń czy jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska . W drodze znajdują się holowniki a zespół ratowniczy straży przybrzeżnej Falmouth zabezpieczył obszar wokół statku. Brytyjskie służby planują ściągnąć statek z mielizny podczas najbliższego przypływu. Akcję utrudniają jednak bardzo złe warunki atmosferyczne - silny wiatr i opady deszczu.

 

Tagi: mielizna, masowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 February

Sejm przyjął ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej
piątek, 24 lutego 2017
Rozpoczął się w Krakowie kolejny XIX festiwal Shanties pod hasłem "Ruszajmy w rejs". Grand Prix festiwalu otrzymały odnowione "Stare Dzwony".
czwartek, 24 lutego 2000
Na rafie koralowej u wybrzeży Kuby stracony został s/y "Asterias", jacht Śląskiego Yacht Clubu.
sobota, 24 lutego 1990
Wodowanie żaglowca "Pommern", obecnie statek muzeum w alandzkim Marienhamn.
wtorek, 24 lutego 1903