TYP: a1

Rosyjski masowiec utknął na mieliźnie

wtorek, 18 grudnia 2018
Z mediów/TVN24

Rosyjski statek utknął na mieliźnie przy południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii - poinformowała brytyjska straż przybrzeżna. Nie ma informacji na temat możliwych uszkodzeń statku.

 

Rosyjska jednostka Kuzma Minin pchana silnym wiatrem przeciągnęła po dnie zarzuconą kotwicę i osiadła na mieliźnie pomiędzy plażami Swanpool i Gyllyngvase koło miasta Falmouth w Kornwalii.

Kuzma Minin to długi na 180 metrów masowiec – w tej chwili płynący bez ładunku. Na jego pokładzie znajduje się 18 członków załogi. Członkowie straży przybrzeżnej za pomocą śmigłowca dostali się na pokład rosyjskiej jednostki i stwierdzili, że nikt z załogi nie doznał obrażeń.

Rosyjska jednostka jest nieznacznie przechylona ale nie ma informacji na temat potencjalnych uszkodzeń czy jakiegokolwiek zagrożenia dla środowiska . W drodze znajdują się holowniki a zespół ratowniczy straży przybrzeżnej Falmouth zabezpieczył obszar wokół statku. Brytyjskie służby planują ściągnąć statek z mielizny podczas najbliższego przypływu. Akcję utrudniają jednak bardzo złe warunki atmosferyczne - silny wiatr i opady deszczu.

 

Tagi: mielizna, masowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 August

Zmarł jeden z najsłynniejszych żeglarzy naszych czasów Sir Francis Chichester; wsławił się m.in. samotnym rejsem dookoła świata bez zawijania do portów, zwycięstwem w I Transatlantyckich Regatach Samotnych Żeglarzy w 1960 r. oraz innymi samotnymi wyprawam
sobota, 26 sierpnia 1972