TYP: a1

Radioamatorzy w akcji ROKU WAGNERA

czwartek, 29 grudnia 2011
Jerzy Knabe
Zapowiedziana działalność krótkofalowców na rzecz ROKU WAGNERA już się rozpoczęła! W internecie można od 24.12.2011 znaleźć stronę informacyjną ogłaszającą w języku angielskim operowanie polskich stacji o specjalnym znaku wywoławczym SN2012WW, w dniach od 7 do 26 stycznia 2012.

Ten znak wywoławczy w sposób oczywisty nawiązuje do obchodów Władysława Wagnera w roku 2012. SN (oraz HF – to warto będzie wiedzieć na przyszłość Roku Wagnera) są łatwo rozpoznawalnymi przez fachowców symbolami polskiej amatorskiej stacji radiowej o niecodziennym charakterze. Również dalsza część tego znaku wywoławczego ma niekonwencjonalny charakter, który będzie intrygował, wzbudzał zainteresowanie i skutkował poszukiwaniem odpowiedzi. Te odpowiedzi są już właśnie w sieci.

Adres którego należy poszukać fachowcy znają dobrze. Na użytek żeglarzy i ‘cywili’ podaję, że jest to http://www.qrz.com zaś po otworzeniu się strony, w polu ‘Search’ należy wpisać powyższy znak wywoławczy.

Inicjator i główny wykonawca całego przedsięwzięcia kpt. Janusz Słowiński podaje, że akcja krótkofalowców będzie kontynuowana w kolejnych okresach powiązanych z obchodami ROKU WAGNERA. Trudno przecenić jej efekty i osiągany w ten sposób zasięg rozpowszechniania wiadomości o polskim żeglarzu Wagnerze w środowisku międzynarodowym...

Warto wspomnieć, że w podanym okresie czasu w styczniu, oprócz stacji nadających z terenu Polski, nadawać będzie również stacja mm (Maritime Mobile) usytuowana na pokładzie Fryderyka Chopina, znajdującego się w samym centrum zlotu i uroczystości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 October

Odbyło się wodowanie pierwszego polskiej konstrukcji jachtu pełnomorskiego Konik Morski nazwanego "Eksperyment"; konstruktor Lech Tumiłowicz; jego późniejsza wersja to "Opty" Leonida Teligi, słynnego z rejsu dookoła świata.
poniedziałek, 25 października 1937