TYP: a1

Radioamatorzy w akcji ROKU WAGNERA

czwartek, 29 grudnia 2011
Jerzy Knabe
Zapowiedziana działalność krótkofalowców na rzecz ROKU WAGNERA już się rozpoczęła! W internecie można od 24.12.2011 znaleźć stronę informacyjną ogłaszającą w języku angielskim operowanie polskich stacji o specjalnym znaku wywoławczym SN2012WW, w dniach od 7 do 26 stycznia 2012.

Ten znak wywoławczy w sposób oczywisty nawiązuje do obchodów Władysława Wagnera w roku 2012. SN (oraz HF – to warto będzie wiedzieć na przyszłość Roku Wagnera) są łatwo rozpoznawalnymi przez fachowców symbolami polskiej amatorskiej stacji radiowej o niecodziennym charakterze. Również dalsza część tego znaku wywoławczego ma niekonwencjonalny charakter, który będzie intrygował, wzbudzał zainteresowanie i skutkował poszukiwaniem odpowiedzi. Te odpowiedzi są już właśnie w sieci.

Adres którego należy poszukać fachowcy znają dobrze. Na użytek żeglarzy i ‘cywili’ podaję, że jest to http://www.qrz.com zaś po otworzeniu się strony, w polu ‘Search’ należy wpisać powyższy znak wywoławczy.

Inicjator i główny wykonawca całego przedsięwzięcia kpt. Janusz Słowiński podaje, że akcja krótkofalowców będzie kontynuowana w kolejnych okresach powiązanych z obchodami ROKU WAGNERA. Trudno przecenić jej efekty i osiągany w ten sposób zasięg rozpowszechniania wiadomości o polskim żeglarzu Wagnerze w środowisku międzynarodowym...

Warto wspomnieć, że w podanym okresie czasu w styczniu, oprócz stacji nadających z terenu Polski, nadawać będzie również stacja mm (Maritime Mobile) usytuowana na pokładzie Fryderyka Chopina, znajdującego się w samym centrum zlotu i uroczystości na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883