TYP: a1

Poszukiwany król wyspy

czwartek, 30 grudnia 2021
Z mediów

Z nowym rokiem macie postanowienie zmiany pracy? Być może to jest dla was szansa - w Wielkiej Brytanii trwa poszukiwanie…króla wyspy.

 

 

Wyspa Piel położona jest na krańcu półwyspu Furness w północno-zachodniej Anglii. Jest niewielka, jej powierzchnia wynosi około 20 hektarów. Można na nią dotrzeć promem, który kursuje od kwietnia do września a w pozostałych miesiącach dzięki pomocy prywatnych przewodników. Jednym z niewielu obiektów na wyspie jest zamek wybudowany na początku XIV wieku przez Johna Cockerhama, opata sąsiedniego opactwa Furness. Budowla miała być ochroną przed szkockimi najazdami. W tym miejscu, w czerwcu 1487 r., przebywał słynny oszust, Lambert Simnel, który podawał się z nieżyjącego Hrabiego Warwick, planując dzięki temu aneksje brytyjskiego tronu.  Opiekun Simnela i pomysłodawca spisku, ksiądz Symonds – przegrał z armią królewską pod Stoke Field. Król duchownego skazał na dożywotnie więzienie, a Simnela ułaskawił i zatrudnił w królewskiej kuchni.

Portal „The Guardian” poinformował kilka temu, że właśnie rozpoczął się niezwykły proces rekrutacyjny, na zwyczajowego „króla” wyspy. Wymagania? Kandydatowi nie powinno przeszkadzać życie w izolacji ani…wylewanie piwa na głowę, bowiem na tym właśnie polega ceremonia koronacyjna. „Król” powinien mieć także doświadczenie w pracy w gastronomii, bowiem jednym z jego obowiązków będzie prowadzenie jedynego na wyspie pubu, kultowego historycznego Ship Inn, działającego od 300 lat. No i zarządzanie wyspą, która jest coraz częściej odwiedzana przez turystów.

 

Tagi: Piel Island, król
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 July

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968