TYP: a1

Pomóż "Dziewczynom na fali"

czwartek, 27 października 2016
Redakcja/MF
"Dziewczyny na fali" to grupa ośmiu żeglarek związanych z Akademickim Klubem Żeglarskim AGH w Krakowie. Chcą promować ideę kobiecego żeglarstwa oraz pokazać kobietom, że żeglarstwo nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.

Dziewczyny na fali
Fot. Dziewczyny na fali


Dwa lata temu dziewczyny zapoczątkowały projekt „Dziewczyny na fali”. W ramach projektu zorganizowały 10-dniowy rejs damskiej załogi ze Świnoujścia do Amsterdamu, zrealizowały warsztaty żeglarskie dla kobiet w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach oraz przeprowadziły liczne prelekcje promując kobiece żeglarstwo, udowadniając, że baba na jachcie (a nawet 8!) wcale nie przynosi pecha.

W listopadzie tego roku dziewczyny we wzmocnionym, 16-toosobowym składzie chcą popłynąć znowu, w II Damski Rejs. Tym razem zaprosiły na pokład aż 8 kobiet, które podczas rejsu będą stawiać swoje pierwsze żeglarskie kroki. Dziewczyny (wybrane spośród uczestniczek warsztatów) poznają żeglarstwo w praktyce - poczują klimat morskich opowieści, dźwięki szant i, co najważniejsze, smak żeglugi po wodach Oceanu Atlantyckiego. Wszystko to, wraz z wyszkoleniem żeglarskim, pod czujnym okiem "Dziewczyn na fali"!
„Dziewczyny na fali” zbierają na ten cel pieniądze. Do 19 listopada chcą zebrać 6 tys. zł. Jeśli chcecie je wesprzeć, możecie to zrobić za pomocą strony „Polak potrafi” https://polakpotrafi.pl/projekt/damski-rejs-dziewczyny-na-fali

Szczegóły i zdjęcia znajdziecie pod tym adresem https://www.facebook.com/damskirejsdziewczynynafali/?fref=tsTagi: akcja, rejs, zbiórka, klub, Dziewczyny na fali
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899