TYP: a1

Polski żołnierz zginął podczas manewrów na Bałtyku

środa, 20 września 2017
Z mediów/MF

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 września w trakcie manewrów Kormoran-17, podczas ćwiczenia epizodu poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

[t][/t] [s]Fot. blmw.wp.mil.pl[/s]

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna spadł ze śmigłowca na pokład okrętu. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.


Okoliczności wypadku ustalają wojskowa prokuratura, żandarmeria, a na miejsce jedzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

 

To już drugi w ostatnim czasie śmiertelny wypadek z udziałem polskiego żołnierza podczas manewrów wojskowych. 9 września podczas ćwiczeń Northern Coasts 2017 w porcie w szwedzkiej Karlskronie zginął marynarz z 8. Flotylii Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Tagi: wypadek, smigłowiec, okręt, ćwiczenia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 June

Grant Dalton na "NZ Endeavour" wygrywa w Southampton 6 edycję Whitbread Race.
piątek, 3 czerwca 1994
Na Atlantyku podczas regat Operation Sail tonie żaglowiec "Marques".
niedziela, 3 czerwca 1984
Z Gdyni w rejs na Islandię wyruszył s/y "Opal" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; jacht powrócił do Świnoujścia 17 lipca po przebyciu 3558 Mm.
poniedziałek, 3 czerwca 1968
Wodowanie "Columbii", pierwszego jachtu klasy 12-metrowej, który zdobył Puchar Ameryki.
wtorek, 3 czerwca 1958
Urodził się Marek Szurawski, najwiekszy polski szantymen, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor artykułów prasowych i książki o szantach i szantymenach.
czwartek, 3 czerwca 1948
Z Wysp Kanaryjskich wyruszył w podróż na kajaku Franz Romer; dotarł do Antyli po 88 dniach spedzonych na morzu. Zaginął na morzu w próbie przejścia następnego etapu z Antyli do Nowego Jorku.
niedziela, 3 czerwca 1928