TYP: a1

Pojechali oglądać wulkan, spadła na nich lawa

wtorek, 17 lipca 2018
Z mediów/PAP

Oglądanie z bliska turystycznych atrakcji może skończyć się tragicznie. Przekonali się o tym turyści, którzy na Hawajach oglądali erupcję wulkanu Kilauea.

 

 

Turyści, jak to na Hawajach bywa, podpłynęli łodzią wycieczkową, żeby zobaczyć strumień lawy wpadający do Pacyfiku. Podczas kontaktu lawy z woda nastapiła jednak nieoczekiwana eksplozja. Jej efektem była kula lawy, która spadła na statek i przebiła jego dach. Jak podały władze, 23 osoby zostały ranne. Cztery trafiły do szpitala, stan jednej - młodej kobiety - jest poważny. Reszta pasażerów odniosła jedynie powierzchowne razy, głównie niegroźne oparzenia i zadrapania.

Do erupcji wulkanu Kilauea dochodzi już od 30 lat, jednak od początku maja o się jego wzmożona aktywność. Do tej pory  spowodowała ona ewakuację ponad 2 tys. mieszkańców z zagrożonych terenów, zniszczonych zostało kilkaset domów.


 

 

Tagi: wulkan, Hawaje, erupcja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953