TYP: a1

Podniesienie bandery ZHP na nowym jachcie CWM ZHP

poniedziałek, 6 sierpnia 2018
Informacja prasowa

W dniu 8 sierpnia 2018 roku, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, podczas Zlotu Stulecia Związku Harcerstwa Polskiego, w zlotowej przystani żeglarskiej odbędzie się uroczystość podniesienia Bandery Związku Harcerstwa Polskiego na nowym jachcie CWM ZHP s/y Delphia III.

Delphia III to jacht typu Delphia 40.3 wyprodukowany przez uznaną polską stocznię jachtową Delphia Yachts z Olecka. Jacht ma 12 metrów długości, 8 miejsc w do spania w czterech dwuosobowych kabinach, a maksymalnie w rejs może zabrać nawet 10 osób.

Egzemplarz, który zakupiło Centrum Wychowania Morskiego ZHP to ten sam jacht, którym w roku 2012 redaktor Kuba Strzyczkowski z legendarnej Radiowej Trójki samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Rok później, Delphia III i red. Strzyczkowski wzięli udział w Regatach Poloneza, słynnych bałtyckich regatach żeglarzy – samotników i zajęli  w nich III miejsce, przegrywając tylko z regatowymi jachtami. Dowiodło to klasy samego żeglarza jak i możliwości jachtu.

Delphia III będzie pierwszym nowo zakupionym jachtem CWM ZHP od 1979 roku i jednocześnie najmłodszą jednostką we flocie CWM ZHP. Dzięki swojej dzielności i rozmiarom, będzie to doskonały jacht na pierwsze rejsy dla jachtowych sterników morskich, którzy będą mogli na nim zdobywać doświadczenie w rejsach morskich oraz do rejsów szkoleniowych i stażowych. Jacht będzie operował na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym.

Zakup jachtu został opłacony dzięki pożyczce jaką w ramach Projektu „Wdrożenie instrumentu pożyczkowego i reporęczeniowego w ramach Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej”, realizowanego w działaniu 2.9 Programu Operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020”, udzieliło na rzecz CWM ZHP Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. w 2017 roku

W dniu 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 1100, na jachcie zostanie podniesiona Harcerska Bandera oraz odbędzie się Dzień Otwarty jachtu. W tym dniu, każdy chętny będzie mógł odwiedzić jacht, zapoznać się z jego rozkładem, urządzeniami i poczęstować się zimnymi napojami z jachtowej lodówki. W dniach 9 – 10 sierpnia, na jachcie będą realizowane zajęcia programowe dla uczestników Zlotu w ramach modułu programowego "Źródło". Kadrę jachtu będą stanowili instruktorzy i wolontariusze CWM ZHP. Wstęp na teren przystani jest wolny, więc zapraszamy wszystkich chętnych tak na uroczystość podniesienia Bandery jak i na Dzień Otwarty na s/y Delphia III.

Tagi: CWM ZHP, jacht, bandera
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973