TYP: a1

PicPol - Ladies Match Racing Team POLAND

wtorek, 11 stycznia 2011
Sport Management Group-EU
pic pol logoNa początku sezonu w 2009 roku rozpoczął się polski program Match Racing-u kobiet. Jego powstanie jest ściśle związane z uczynieniem tej dyscypliny konkurencją olimpijską na Igrzyska w Londynie w 2012 roku.

Jedną z ekip uczestniczących w przygotowaniach prowadzonych w Narodowym Centrum Żeglarstwa jest załoga PicPol. Już w swoim pierwszym występie w regatach z cyklu Polish Match Tour Grade 4 Pucharu Świata w Poznaniu, załoga zdobyła pierwsze miejsce i tym samym kwalifikacje do kolejnych regat PMT Grade 3 Pucharu Świata. Od tego momentu Pic Pol przyjęła oficjalną nazwę Ladies Match Racing Team Poland zyskując patronat i sponsoring Polish Match Tour-u i Match Tour Partners.

Załoga startuje w coraz większej ilości regat, w tym m.in. w pierwszych wyłącznie kobiecych regatach Match Racing-u w Moskwie. W trakcie przygotowań korzysta w konsultacji m.in. z Markiem Stańczykiem (56 miejsce Światowego rankingu ISAF) oraz Krzysztofem Kierkowskim (Olimpijczyk z Aten 2004 roku w klasie 49er). Pod koniec sezonu 2009, Polski Związek Żeglarski pod okiem Grzegorza Baranowskiego i Piotra Przybylskiego (polscy zawodnicy czynnie startujący w American’s Cup) organizuje zgrupowanie oraz I Mistrzostwa Polski Kobiet Match Racing-u. Załoga PicPol zdobywa pierwszy tytuł Mistrza Polski Kobiet a tym samym powołanie do kadry narodowej, której trenerem oficjalnie zostaje Grzegorz Baranowski.

Kolejne starty przynoszą coraz większe zadowolenie trenera oraz władz Polish Match Tour-u. Załoga startuje w pierwszych międzynarodowych Pic Polregatach w Holandii w celu zapoznania się z jachtem olimpijskim. Po raz pierwszy ekipa ma okazję rywalizować z rywalkami spoza Europy.

Coraz większe zainteresowanie wokół PicPol powoduje powstanie strony internetowej teamu www.picpol.polishmatch.pl oraz blogu www.picpol.blogspot.com

Kolejne starty i kolejne sukcesy zespołu. Dziewczyny wygrywają Akademickie Mistrzostwa Polski i tym samym kwalifikacje do Akademickich Mistrzostw Świata na Krecie. Liczne sukcesy powodują znaczny skok w rankingu ISAF w kategorii Open (207/1820) oraz w kategorii kobiet (124/298).

Obecnie załoga walczy o ranking Pucharu Świata. Jej największym marzeniem jest zdobycie kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Londynie w 2012 roku. Pragnie również poprzez nieprzerwany rozwój umiejętności osiągnąć najwyższy kunszt żeglarski, by finalnie wywalczyć dla siebie miejsce w Pucharze Ameryki.

„Bardzo ważne jest dla nas promowanie żeglarstwa w Polsce, a w szczególności Match Racing-u. W najbliższych latach chcemy poświęcić możliwie dużo czasu i energii na inicjatywy związane z powyższymi celami”.

Załoga

kasia  Katarzyna Pic (sternik)

  • wielokrotna Mistrzyni Polski w jednoosobowych klasach olimpijskich Match Racing
  • Mistrzyni Polski w kategoriach: młodzieżówek, juniorek oraz seniorek, Laser Radial
  • Mistrzyni Polski Kobiet, Match Racing
  • instruktor żeglarstwa
 monika Monika Kordek

  • sędzia PZŻ II klasy
  • sędzia regatowy podczas największych imprez żeglarskich w Polsce
  • Mistrzyni Polski Kobiet, Match Racing
 antonina Antonina Żółtowska

  • wielokrotna uczestniczka oraz zdobywczyni czołowych miejsc w klasie Europa
  • wielokrotna uczestniczka oraz zdobywczyni czołowych miejsc w klasie int.505
  • Mistrzyni Polski Kobiet, Match RacingPatronat medialny nad Ladies Match Racing Team Poland objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857