TYP: a1

IV Jagna Eliza Trophy

piątek, 8 lipca 2011
Katarzyna Pic
Największa impreza z cyklu Polish Open Pro Am Match Racing Tour - IV regaty Jagna Eliza Trophy za nami. Zwyciężyła australijska załoga Jordana Reece'a, która w finale pokonała kobiecy team Katarzyny Pic.

Kolejne dwie imprezy z cyklu Polish Open Pro Am zakończone. W czwartek rozdane zostały nagrody za Polish Open C, a już następnego dnia po Match Racing Clinic odbyła się uroczystość rozpoczęcia czwartych już regat Jagna Eliza Trophy. Poprowadził ją najbardziej znany kaszub w Polsce, ambasador regat Maciej Miecznikowski.

Sobota przywitała wszystkich zawodników i kibiców deszczem. Pomimo słabego i zmiennego wiatru udało się rozegrać całą rundę eliminacyjną (Round Robin). Atmosferę na brzegu rozgrzewał komentujący zmagania żeglarzy, Sławomir Siezieniewski. Po rozegraniu wszystkich meczy na pierwszym miejscu uplasowała się kobieca załoga Pic-Pol, która nie oddała żadnego punktu. Wraz z nią do półfinałów weszli True Blue Racing na drugim miejscu, Team Veja na trzecim i Rosiński Open Yachting na czwartej pozycji.

Wieczorem sponsorzy, przedstawiciele lokalnych władz, a także uczestnicy regat bawili się na uroczystym bankiecie w marinie na Złotej Górze. Atrakcją wieczoru był pokaz plenerowy, przygotowany przez Jajko Film, wyświetlany na żaglach jachtów oraz na specjalnie przygotowanych płótnach. Do północy towarzyszył nam również jazzowy zespół muzyczny Pullover. Na zakończenie imprezy wszyscy goście wypuścili wspólnie lampiony, które wzniosły się do nieba i leciały nad jeziorem pchane przez wiatr.

Na szczęście pogoda drugiego dnia regat okazała się łaskawa. Stabilny wiatr o średniej sile bez problemu pozwolił rozegrać wszystkie zaplanowane pojedynki. W półfinałach w pierwszej parze, ku uciesze publiczności, załoga Pic-Pol bez problemu rozprawiła się ze Szwedami. Niestety w drugiej parze Rosiński Open Yachting musiał uznać wyższość rywali z Australii. W ten oto sposób po raz drugi w historii regat Polish Open w pojedynku finałowym na przeciwko siebie stanęły załogi Katarzyny Pic i Jordana Reece'a. Pomimo zaciętej walki to team z Australii wygrał oba mecze i został zwycięzcą IV regat Jagna Eliza Trophy. W małym finale Krzysztof Rosiński wywalczył trzecie miejsce, pokonując 2-1 załogę Viktora Ogemana.

Przypomnijmy, że rywalizację na wodzie sędziował mocny międzynarodowy skład arbitrów z Marianne Middelthon na czele, która niejednokrotnie była arbitrem podczas najbardziej prestiżowych regat żeglarskich o Pucharu Ameryki. Zobaczyliśmy również znakomitą Founette Pauthier z Francji, a także: Vladimira Pavlova z Rosji, Bernarda Kinchina z Wielkiej Brytanii oraz Rogera Purdy'ego z Nowej Zelandii.

Wyniki końcowe IV Jagna Eliza Trophy:
1. Jordan Reece – True Blue Racing, AUS,
2. Katarzyna Pic – Pic-Pol,
3. Krzysztof Rosiński – Rosiński Open Yachting,
4. Viktor Ogeman – Team Veja, SWE,
5. James French – Wight Fusion, GBR,
6. Tomasz Wyrąbkiewicz – AMT Studio Racing,
7. Pjotr Lezhnin, RUS,
8. Nicolai Sehested, DEN dns.

Za Open Yachting,
Katarzyna Pic.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982