TYP: a1

Paszke z rekordem

środa, 19 stycznia 2011
Weronika Morys
Fot. Renault Polska
Fot. Renault Polska
Kpt. Roman Paszke wraz z załogą pokonał Atlantyk na katamaranie Renault eco2. Trasę Las Palmas - Gwadelupa polski jacht przebył w rekordowym czasie 8 dni, 1 godzina i 53 minuty. Zakończona sukcesem próba bicia rekordu prędkości na tej trasie pod nazwą Renault eco2 Race rozpoczęła się 7 stycznia 2011 roku.


Rekordowy przebieg dobowy wyniósł 472 mile (druga doba rejsu). Prędkość jachtu dochodziła w niektórych momentach do 32 węzłów. Trasa rekordu była wyznaczona i na bieżąco monitorowana przez WSSRC, Światową Organizację Żeglarskich Rekordów Prędkości.

Ustanowienie rekordu na trasie Wyspy Kanaryjskie - Gwadelupa jest elementem przygotowań do samotnego rejsu Romana Paszke dookoła globu bez zawijania do portów, ze wschodu na zachód (32 000 mil morskich), którego start zaplanowano na drugą połowę lutego 2011 roku. Wśród załogi katamaranu znaleźli się m.in.: Igor Szrubkowski, Robert Janecki, Robert Szustkowski, Jarek Kazberuk i Bogusław Linda.

Źródło: www.onet.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982