TYP: a1

Ośrodek żeglarski we Władysławowie coraz bliżej

czwartek, 1 grudnia 2016
Redakcja/MF

Coraz bliżej do wybudowania ośrodka żeglarskiego we Władysławowie. Gmina  uzyskała kolejne grunty niezbędne do realizacji inwestycji.

Gminny Ośrodek Żeglarski Władysławowo

Fot. wladyslawowo.pl

Pomysł, o którym mówiło się już od dłuższego czasu nabiera wyraźnego kształtu. Władysławowo pozyskało grunty pod budowę Gminnego Ośrodka Żeglarskiego, który powstanie na terenie osiedla Szotland. To 6 działek o łącznej powierzchni ponad 2,6 hektara, znajdujących się na przedłużeniu ul. Skandynawskiej w kierunku ul. Bohaterów Kaszubskich i Zatoki Puckiej.

Dotychczas Gmina była właścicielem trzech działek. Na nowo pozyskanych gruntach planowane są istotne funkcje. Mowa głównie o drodze przy ul. Gdańskiej, która dzięki przebudowie skrzyżowania w bezkolizyjny sposób łączyłaby ul. Skandynawską i Bohaterów Kaszubskich, stanowiąc dojazd do ośrodka, a także miejscach, gdzie zlokalizowana ma być niezbędna dla żeglarza infrastruktura, zaplecze sanitarne, czy niska zieleń.

– Jesteśmy zdeterminowani i zbliżamy się wielkimi krokami do realizacji niezwykle ważnej strategicznie dla naszej gminy inwestycji. Jak tylko uregulujemy pozostałe grunty, będziemy mogli przystąpić do budowy przystani, która może stanowić nie tylko dodatkową atrakcję, ale i otwierać nowe możliwości rozwoju, spędzania wolnego czasu, rekreacji, czy wreszcie uprawiania żeglarstwa we Władysławowie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Projekt Gminnego Ośrodka Żeglarstwa obejmuje wykonanie m.in. pływającego pomostu wraz z przyczółkiem, bosmanatem, parkingiem oraz zagospodarowanie okolicznego terenu.

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982