TYP: a1

Ośrodek żeglarski we Władysławowie coraz bliżej

czwartek, 1 grudnia 2016
Redakcja/MF

Coraz bliżej do wybudowania ośrodka żeglarskiego we Władysławowie. Gmina  uzyskała kolejne grunty niezbędne do realizacji inwestycji.

Gminny Ośrodek Żeglarski Władysławowo

Fot. wladyslawowo.pl

Pomysł, o którym mówiło się już od dłuższego czasu nabiera wyraźnego kształtu. Władysławowo pozyskało grunty pod budowę Gminnego Ośrodka Żeglarskiego, który powstanie na terenie osiedla Szotland. To 6 działek o łącznej powierzchni ponad 2,6 hektara, znajdujących się na przedłużeniu ul. Skandynawskiej w kierunku ul. Bohaterów Kaszubskich i Zatoki Puckiej.

Dotychczas Gmina była właścicielem trzech działek. Na nowo pozyskanych gruntach planowane są istotne funkcje. Mowa głównie o drodze przy ul. Gdańskiej, która dzięki przebudowie skrzyżowania w bezkolizyjny sposób łączyłaby ul. Skandynawską i Bohaterów Kaszubskich, stanowiąc dojazd do ośrodka, a także miejscach, gdzie zlokalizowana ma być niezbędna dla żeglarza infrastruktura, zaplecze sanitarne, czy niska zieleń.

– Jesteśmy zdeterminowani i zbliżamy się wielkimi krokami do realizacji niezwykle ważnej strategicznie dla naszej gminy inwestycji. Jak tylko uregulujemy pozostałe grunty, będziemy mogli przystąpić do budowy przystani, która może stanowić nie tylko dodatkową atrakcję, ale i otwierać nowe możliwości rozwoju, spędzania wolnego czasu, rekreacji, czy wreszcie uprawiania żeglarstwa we Władysławowie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Projekt Gminnego Ośrodka Żeglarstwa obejmuje wykonanie m.in. pływającego pomostu wraz z przyczółkiem, bosmanatem, parkingiem oraz zagospodarowanie okolicznego terenu.

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974