TYP: a1

Nowy port jachtowy w Pucku

czwartek, 8 grudnia 2016
Z mediów/MF

W Pucku zrezygnowano z budowy osłony poru żeglarskiego, która miała łagodzić falowanie. Ma za to powstać nowy port jachtowy.

Fot. Wikipedia

Władze Pucka porozumiały się ze Stowarzyszeniem Armatorów Jachtowych, które domagała się budowy prowizorycznej osłony portu jachtowego w Pucku w postaci gwiazdobloków. Władze miasta zakwestionowały sens ich budowy gwiazdo bloków, ponieważ wysokość  kosztów i czas trwania niezbędnych procedur są takie same, jak przy budowie docelowych falochronów.

Zgodnie z nowym porozumieniem, armatorzy wesprą gminę w działaniach mających na celu przyspieszenie budowy mariny. Miasto w ciągu najbliższych tygodni ma otrzymać pozwolenie na budowę oraz uzgodnienia środowiskowe, co otwiera możliwości ubiegania się o unijną dotacje na budowę mariny. Jeżeli Puck otrzyma pieniądze, nowy port jachtowy z falochronem zachodnim powstanie do 2020 roku. Z kolei Urząd Morski ma w tym czasie wybudować w puckim porcie falochron północny.

Planowane inwestycje mają sprawić, że Puck, chętnie odwiedzany przez żeglarzy i miłośników sportów wodnych, mógłby stać się jeszcze bardziej atrakcyjny i byłby w stanie zaoferować nowoczesną bazę sportową, o wiele większą niż dotychczas. Nowe falochrony z kolei pozwolą na zabezpieczenie infrastruktury portowej i sprzętu w razie niekorzystnych warunków pogodowych.

Tagi: port, Puck, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze