TYP: a1

Okręty NATO w Szczecinie

piątek, 11 grudnia 2020
Informacja prasowa/8. FOW

W piątek, 11 grudnia, do Szczecina wejdą z rutynową wizytą okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (ang. SNMCMG-1). Wizyta ma głównie na celu uzupełnienie zapasów i zapewnienie odpoczynku załogom przed realizacją kolejnych zadań w rejonie Morza Bałtyckiego.

Okręty zespołu wejdą do Szczecina w godzinach przedpołudniowych. Będą to: flagowy okręt zespołu - litewski LNS JOTVINGIS oraz trzy niszczyciele min: estoński ENS ADMIRAL COWAN, niemiecki FGS SULZBACH-ROSENBORG i łotewski LVNS IMANTA. Całym zespołem dowodzi oficer Marynarki Wojennej Litwy Commander Audrius Venckunas wraz z międzynarodowym sztabem zaokrętowanym na okręcie flagowym. Niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa okręty nie udostępnią swoich pokładów do zwiedzania w trakcie całego pobytu w Szczecinie. Załogi okrętów przestrzegają bardzo surowych restrykcji i stosują wszystkie środki zapobiegawcze, aby uchronić się przed zachorowaniem na COVID-19.
 
Wizyta w Szczecinie będzie okazją dla załóg na uzupełnienie zapasów okrętowych oraz na przygotowanie się do dalszej realizacji zadań na morzu. Wizyta zakończy się w poniedziałek 14 grudnia.
Tagi: okręty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 March

W Goraju urodził się kapitan Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant żaglowca "Dar Pomorza".
niedziela, 24 marca 1912
Ferdinand Laeisz zakłada w Hamburgu firmę żeglugową FL.
środa, 24 marca 1824
Z Portsmouth wyrusza "Pandora" - okręt pościgowy za buntownikami z "Bounty".
czwartek, 24 marca 1791
W Oporto urodził się Henryk Żeglarz.
czwartek, 24 marca 1394