TYP: a1

Noworodek uratowany z imigrantami

piątek, 14 lutego 2020
Z mediów

Hiszpańskie służby poinformowały, że na morzu  na południe od Gran Canarii, uratowano 86 migrantów. Wśród nich było niedawno urodzone dziecko.


Dziecko urodziło się już w łodzi, podczas podróży z Afryki do Europy. Noworodek i matka oraz trzy inne kobiety w ciąży, które przebywały wśród imigrantów, trafili do szpitala. 
Migranci pochodzący z Afryki Subsaharyjskiej próbowali trzema łodziami dostać się na Wyspy Kanaryjskie. W czwartek  wieczorem dotarły do nich hiszpańskie służby ratunkowe. Migranci zostali zabrani do portu w mieście Arguineguin na Gran Canarii. Wśród nich było 30 kobiet, 6 niemowlaków i czwórka starszych dzieci. 

 

Tagi: imigranci, dziecko, Gran Canaria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911