TYP: a1

Nowa "Praktyka Bałtycka" już w sklepach żeglarskich

środa, 17 lipca 2013
Informacja prasowa
Kapitan Jerzy Kuliński informuje na swojej stronie internetowej: W ambitniejszych sklepach żeglarskich (tzn. takich, które sprzedają coś do czytania) pojawiło się właśnie drugie wydanie mojej "Praktyki bałtyckiej na małym jachcie (po latach)" w opracowaniu Zbigniewa Klimczaka (oby żył wiecznie!). Jest to "uwspółcześniona" wersja poradnika dla morskich debiutantów, którzy na swych wspaniałych okrętach samodzielnie odważą się porzucić jeziora. Na temat tej książki nie wypada mi się wypowiadać.

Z drugiego wydania znikły takie anachronizmy dziejowe jak rozdziały "Dokumenty jachtu", "Dokumenty załogi", "Radionamiary", "System Decca". Ich miejsce zajęły innne, bardziej dopasowane do realiów, czyli nowych czasów. W nowej "Praktyce" nie ma rozdziału o nawigacji elektronicznej oraz o nowoczesnych źródłach prognoz pogody. Powody są dwa: specjaliści, którzy przyrzekli pomoc - nie dotrzymali słowa, a autor doszedł do wniosku, że to żadna strata, bo książka ma zachować aktualność dłuższą niż dwa lata :-).

Objętość - 476 stron, wydawca NOWATOR Kartuzy.

Żyjcie wiecznie!
Don Jorge

Źródło: kulinski.navsim.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998