TYP: a1

Nowa "Praktyka Bałtycka" już w sklepach żeglarskich

środa, 17 lipca 2013
Informacja prasowa
Kapitan Jerzy Kuliński informuje na swojej stronie internetowej: W ambitniejszych sklepach żeglarskich (tzn. takich, które sprzedają coś do czytania) pojawiło się właśnie drugie wydanie mojej "Praktyki bałtyckiej na małym jachcie (po latach)" w opracowaniu Zbigniewa Klimczaka (oby żył wiecznie!). Jest to "uwspółcześniona" wersja poradnika dla morskich debiutantów, którzy na swych wspaniałych okrętach samodzielnie odważą się porzucić jeziora. Na temat tej książki nie wypada mi się wypowiadać.

Z drugiego wydania znikły takie anachronizmy dziejowe jak rozdziały "Dokumenty jachtu", "Dokumenty załogi", "Radionamiary", "System Decca". Ich miejsce zajęły innne, bardziej dopasowane do realiów, czyli nowych czasów. W nowej "Praktyce" nie ma rozdziału o nawigacji elektronicznej oraz o nowoczesnych źródłach prognoz pogody. Powody są dwa: specjaliści, którzy przyrzekli pomoc - nie dotrzymali słowa, a autor doszedł do wniosku, że to żadna strata, bo książka ma zachować aktualność dłuższą niż dwa lata :-).

Objętość - 476 stron, wydawca NOWATOR Kartuzy.

Żyjcie wiecznie!
Don Jorge

Źródło: kulinski.navsim.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973