TYP: a1

Nowa "Praktyka Bałtycka" już w sklepach żeglarskich

środa, 17 lipca 2013
Informacja prasowa
Kapitan Jerzy Kuliński informuje na swojej stronie internetowej: W ambitniejszych sklepach żeglarskich (tzn. takich, które sprzedają coś do czytania) pojawiło się właśnie drugie wydanie mojej "Praktyki bałtyckiej na małym jachcie (po latach)" w opracowaniu Zbigniewa Klimczaka (oby żył wiecznie!). Jest to "uwspółcześniona" wersja poradnika dla morskich debiutantów, którzy na swych wspaniałych okrętach samodzielnie odważą się porzucić jeziora. Na temat tej książki nie wypada mi się wypowiadać.

Z drugiego wydania znikły takie anachronizmy dziejowe jak rozdziały "Dokumenty jachtu", "Dokumenty załogi", "Radionamiary", "System Decca". Ich miejsce zajęły innne, bardziej dopasowane do realiów, czyli nowych czasów. W nowej "Praktyce" nie ma rozdziału o nawigacji elektronicznej oraz o nowoczesnych źródłach prognoz pogody. Powody są dwa: specjaliści, którzy przyrzekli pomoc - nie dotrzymali słowa, a autor doszedł do wniosku, że to żadna strata, bo książka ma zachować aktualność dłuższą niż dwa lata :-).

Objętość - 476 stron, wydawca NOWATOR Kartuzy.

Żyjcie wiecznie!
Don Jorge

Źródło: kulinski.navsim.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877