TYP: a1

Niszczyciel USS John S. McCain zderzył się z tankowcem

poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Z mediów/PAP

10 marynarzy uznaje się za zaginionych a pięciu jest rannych – to efekt zderzenia niszczyciela rakietowego USS John S. McCain z liberyjskim tankowcem Alnic MC, do jakiego doszło w poniedziałek rano czasu lokalnego. Do kolizji doszło w pobliżu cieśniny Malakka na wodach na wschód od Singapuru.

[t]USS John S. McCain[/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Rzecznik  7 floty USA poinformował, że w rezultacie zderzenia niszczyciel doznał uszkodzenia tylnej lewej burty. Nie jest jasne czy i jakich uszkodzeń doznał tankowiec i czy ucierpiała jego załoga. W porozumieniu z lokalnymi władzami podjęto akcję ratunkowo-poszukiwawczą. Uczestniczą w niej dwa okręty wysłane przez marynarkę wojenną Malezji. Amerykańska jednostka o własnych siłach płynie do bazy wojskowej Changi w Singapurze.

Niszczyciel płynął do Singapuru, gdzie miał złożyć rutynową wizytę.

Była to już druga kolizja z udziałem okrętu wojennego USA na Pacyfiku w ciągu ostatnich 2 miesięcy. W czerwcu siedmiu marynarzy USA zginęło w wyniku zderzenia niszczyciela USS Fitzgerald z filipińskim kontenerowcem na wodach w pobliżu Japonii. Dowództwo marynarki USA zwolniło z funkcji kapitana niszczyciela i postanowiło ukarać marynarzy odpowiedzialnych za błędy w nawigacji.

 

Tagi: niszczyciel, USS John S. McCain, kolizja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930