TYP: a1

Niszczyciel USS John S. McCain zderzył się z tankowcem

poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Z mediów/PAP

10 marynarzy uznaje się za zaginionych a pięciu jest rannych – to efekt zderzenia niszczyciela rakietowego USS John S. McCain z liberyjskim tankowcem Alnic MC, do jakiego doszło w poniedziałek rano czasu lokalnego. Do kolizji doszło w pobliżu cieśniny Malakka na wodach na wschód od Singapuru.

[t]USS John S. McCain[/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Rzecznik  7 floty USA poinformował, że w rezultacie zderzenia niszczyciel doznał uszkodzenia tylnej lewej burty. Nie jest jasne czy i jakich uszkodzeń doznał tankowiec i czy ucierpiała jego załoga. W porozumieniu z lokalnymi władzami podjęto akcję ratunkowo-poszukiwawczą. Uczestniczą w niej dwa okręty wysłane przez marynarkę wojenną Malezji. Amerykańska jednostka o własnych siłach płynie do bazy wojskowej Changi w Singapurze.

Niszczyciel płynął do Singapuru, gdzie miał złożyć rutynową wizytę.

Była to już druga kolizja z udziałem okrętu wojennego USA na Pacyfiku w ciągu ostatnich 2 miesięcy. W czerwcu siedmiu marynarzy USA zginęło w wyniku zderzenia niszczyciela USS Fitzgerald z filipińskim kontenerowcem na wodach w pobliżu Japonii. Dowództwo marynarki USA zwolniło z funkcji kapitana niszczyciela i postanowiło ukarać marynarzy odpowiedzialnych za błędy w nawigacji.

 

Tagi: niszczyciel, USS John S. McCain, kolizja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940