TYP: a1

Największy statek, jaki przepłynął Kanał Koryncki

poniedziałek, 14 października 2019
Z mediów

Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne…choć tym razem rolę wielbłąda przejął wycieczkowiec Braemar. Jednostka pobiła rekord jako największy statek, który przecisnął się przez Kanał Koryncki między kontynentalną Grecją a Peloponezem.


Breamar  należy do norwesko-brytyjskiego armatora Fred Olsen Cruise Lines. Ma 22,5 m szerokości i 195,82 m długości całkowitej, mieści 924 pasażerów i 371 członków załogi. Na pokładzie mieści się basen, cztery restauracje i inne udogodnienia dla wycieczkowiczów. W tym przypadku najważniejsza jest jego szerokość, bowiem maksymalna szerokość Przesmyku Korynckiego to 25 metrów (na powierzchni wody) a w najwęższych miejscach Kanał ma zaledwie 24 m szerokości. Tym bardziej imponujące są umiejętności załogi, której udało się przeprowadzić olbrzyma przez kanał. 


 

 

Tagi: Kanał Koryncki,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958