TYP: a1

Najnowszy koncept katamaranu żaglowego, Sunreef 60 LOFT, już na wodzie

sobota, 12 października 2013
Informacja prasowa
Katamaran żaglowy Sunreef 60 LOFT
Sunreef 60 LOFT
Sunreef Yachts z dumą ogłasza zwodowanie najnowszego konceptu luksusowego katamaranu żaglowego – Sunreef 60 LOFT. Po oficjalnej prezentacji jachtu przewidzianej na 12 października w hotelu Hilton w Gdańsku, jacht GRACE odpłynie ku wschodniemu wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie używany przez właścicieli.

Sunreef 60 LOFT jest rezultatem wieloletniego doświadczenia firmy w budowaniu luksusowych jednostek na miarę. Od początku istnienia stoczni cenne uwagi oraz sugestie napływające od klientów miały ogromny wpływ na postępy w ulepszaniu kolejnych projektów. Nie inaczej było w przypadku Sunreef 60 LOFT, którego idea powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na mniejszą jednostkę typu semi-custom ze specyfikacją ustaloną przez stocznię oraz trzema wersjami wystroju wnętrz, do wyboru przez Klienta.

Model posiada wszystkie zalety katamaranów Sunreef – nienaganną jakość konstrukcji, odpowiednio dostosowane luksusowe wykończenie oraz wysokie osiągi żeglugi, zachowując jednocześnie lekkość i zwrotność mniejszych jednostek.

GRACE oferuje komfortowe zakwaterowanie dla 6 osób w 3 przestronnych kabinach oraz 2 członków załogi w kabinie rufowej. Aranżacja wnętrz została zaprojektowana funkcjonalnie. Kuchnia, w pełni wyposażona sprzętem Siemens i Gorenje, znajduje się w prawym kadłubie i jest bezpośrednio połączona z salonem za pomocą szklanej ściany, którą można również przyciemnić automatycznie poprzez naciśnięcie kontrolki. Kokpit i salon znajdują się na tym samym poziomie, oddzielone od siebie jedynie szklanymi, przesuwanymi drzwiami, dzięki czemu zwiększa się przestrzeń życiowa jachtu, praktycznie i wizualnie. Jasna tapicerka, podłoga wykonana z jasnego rustykalnego dębu w połączeniu z orzechowymi meblami z czarnym wykończeniem wyszlifowane na wysoki połysk nadają wnętrzu bardzo eleganckiego charakteru.

Od strony technologii jacht został doskonale dopracowany. Maszt i bom zostały wykonane z włókna węglowego w stoczni Sunreef. Grot o cięciu kwadratowym zwiększy dzielność morską jachtu i doda nowoczesności jego zewnętrznej sylwetce. Ponadto GRACE wyposażona jest w dwa silniki Yanmar o mocy 110 KM każdy i składanych śrubach napędowych Brunton, najlepszych dostępnych na rynku. Sterówka na pokładzie słonecznym została inteligentnie zaprojektowana by nawet jedna osoba mogła wygodnie prowadzić jacht. Jako w pełni gotowy koncept, w jego cenę wliczony jest również kompletny system elektryczny, hydrauliczny, klimatyzacja, a nawet ponton motorowy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956