TYP: a1

Najnowsze informacje o sprawie A.N.A. Charter

czwartek, 12 stycznia 2012
Redakcja
Od początku Tawerna Skipperów śledzi sprawę, czy też aferę firmy A.N.A. Charter, w której zostało pokrzywdzonych co najmniej kilkadziesiąt osób. Ponieważ teoretycznie prokuratorskie dochodzenie miało zakończyć się w grudniu 2011 roku, postanowiliśmy się dowiedzieć co w tej sprawie obecnie się dzieje.

Skontaktowaliśmy się zatem z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej, Panią Bogusławą Marcinkowską. Oto co udało nam się dowiedzieć: ciągle trwają czynności dochodzeniowe, bowiem nie wszyscy świadkowie zostali przesłuchani. Pozostało jeszcze około dwadzieścia osób, które w sprawie jeszcze mają zeznawać. Pewne opóźnienie wynika z faktu, że świadkowie, czy też osoby pokrzywdzone mieszkają w różnych regionach kraju. Nie mniej jednak istnieje nadzieja, że dochodzenie ukończone zostanie w ciągu dwóch miesięcy i sprawa trafi do sądu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877