TYP: a1

Na Bałtyku zatonął polski statek

poniedziałek, 5 listopada 2018
Z mediów/RMF

Polski statek „Miętus II”  zatonął w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm. Na pokładzie znajdowało się 16 osób, wszyscy zostali uratowani przez duńskie służby.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, ok. 9 mil od miejscowości Ronne na Bornholmie. Przyczyna zatonięcia „Miętusa” według pierwszych, wstępnych ustaleń mogło być zderzenie z jednostka towarową.  

 

Akcję ratunkową prowadziły duńskie służby ratunkowe - brały w niej udział 2 śmigłowce i 3 statki ratownicze duńskich sił zbrojnych. Polskie służby SAR informację o zdarzeniu otrzymały w niedzielę, po godz. 5 rano. Jak poinformowały duńskie media, w wypadku została poszkodowana jedna osoba - przetransportowano ją do szpitala w Rønne z niegroźnym urazem głowy.

Polski statek pływał na rejsy wędkarskie z Kołobrzegu.  Przedstawiciele armatora nie wiedzą, jak doszło do wypadku. Ze wstępnym ustaleń wynika, że "Miętus II" zderzył się ze statkiem transportowym. Sprawę wypadku wyjaśniają duńskie służby morskie oraz bornholmska policja. Do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia zatrzymany został na Bornholmie

statek "Begonia". Jego załoga to 17 osób: Turcy, Gruzini i obywatele Indii. Zarówno członkowie załogi statku „Begonia” jak i polskiej jednostki mają zostać przesłuchani przez policję w obecności tłumaczy.   

"Begonia" to statek towarowy o długości 40 m. Zbudowany został w 2007 roku. Pływa pod banderą Wysp Cooka.
Tagi: statek, wypadek, Bałtyk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998