TYP: a1

Minister chciał wspomóc branżę i ugryzł surową rybę

środa, 18 listopada 2020
Z mediów

Na dość niezwykły sposób, jak zachęcić rodaków do kupowania ryb wpadł Dilip Wedaarachchi, parlamentarzysta i były minister rybołówstwa Sri Lanki. Na oczach mediów, podczas konferencji prasowej pan minister...ugryzł surową rybę. 

 

Sprzedaż ryb w Sri Lance dramatycznie spadła po tym, jak na targu w Kolombo odkryto ognisko koronawirusa, które powiązano z tysiącami infekcji. Rynek zamknięto a kilkanaście tysięcy ryb zostało bez nabywców, co spowodowało załamanie rynku. Na trudną sytuację rybaków chciał zwrócić uwagę Dilip Wedaarachchi, parlamentarzysta z opozycyjnej Zjednoczonej Partii Narodowej decydując się na swój happening.  „Mieszkańcy tego kraju nie jedzą ryb. Przyniosłem tę rybę, żeby wam pokazać. Apeluję do mieszkańców tego kraju, aby zjedli rybę. Nie bójcie się. Nie zostaniecie zakażeni koronawirusem” - powiedział, po czym odgryzł kawałek surowej ryby.
Ciekawe, co zrobiliby nasi rodzimi politycy, żeby wspomóc branże zagrożone przez pandemię

 

 

Tagi: Sri Lanka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 May

Patent kapitański zdobywa Krzysztof Baranowski.
wtorek, 11 maja 1965
Cztery kluby - Klub Żeglarski w Chojnicach, Polski Klub Jachtowy w Gdańsku, Wojskowy Klub Żeglarski, Sekcja Wioślarska AZS Warszawa powołały na spotkaniu w Tczewie Polski Związek Żeglarski z siedzibą w Warszawie, na czele którego stanął Józef Klejnot-Turs
niedziela, 11 maja 1924