TYP: a1

Marynarze z ORP Błyskawica uratowali tonącą

wtorek, 22 października 2019
Z mediów/3FO

O szczęściu może dziś mówić pewna kobieta, która dziś przed południem wpadła do wody w Basenie Prezydenta w Gdyni. Tonącą uratowali marynarze z OM ORP Błyskawica.


O godzinie 09:41 znajdujący się na wachcie marynarz usłyszał wołanie o pomoc dobiegające zza rufy Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica. Natychmiast ogłosił alarm „człowiek za burtą”, udał się na miejsce skąd dobiegał głos tonącego i przystąpił do akcji ratowania życia, a po kilku sekundach dołączyli do niego pozostali załoganci. Okazało się, że między rufami ORP Błyskawica i Daru Pomorza znalazła się kobieta. Podano jej koło ratunkowe i za pomocą bosaka doholowano na brzeg i wyciągnięto za pomocą węża strażackiego. Po wyciągnięciu kobiecie udzielono podstawowej pomocy przedmedycznej i ogrzano, a nastepnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Akcja ratownicza, którą dowodził dowódca Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica, zakończyła się po niecałych 5 minutach.

Tagi: ORP Błyskawica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972