TYP: a1

Marina Gdańsk znów nowocześniejsza

piątek, 26 sierpnia 2011
Marina Gdańsk
Od połowy sierpnia w Marinie Gdańsk działa uruchomiona pompa do odbioru ścieków sanitarnych z jachtów. Pierwszym klientem, który skorzystał z nowego udogodnienia był stacjonujący w marinie jacht motorowy Rurku. Jest to jedno z trzech tego typu urządzeń dostępnych dla żeglarzy na całym polskim wybrzeżu. Koszt jednorazowego korzystania z pompy to 20 zł.


Pompa do obioru ścieków sanitarnych to urządzenie firmy Seijsener, dostarczone przez firmę Drabpol. Koszt jego zakupu to 59 340,80 PLN, zaś projektu technicznego wykonania przyłączenia do kanalizacji to 9760 PLN. Koszt jego instalacji na pomoście w przystani to kolejne 23 247 zł. Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 54900 PLN na zakup oraz 30000 PLN na projekt i instalację.

Instalacja pompy jest kolejnym krokiem w dostosowaniu Mariny Gdańsk do europejskich standardów oraz wymogów programu Błękitna Flaga. W najbliższym czasie, w przystani zostanie oddane także nowoczesne centrum monitoringu wraz z punktami dostępowymi do bezprzewodowej sieci internetowej. Zostały one zaprojektowane tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę naszych klientów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 November

Podniesiono banderę na ORP Kormoran
wtorek, 28 listopada 2017
W Stralsundzie żaglowiec "Towariszcz" zostaje przemianowany na "Gorch Focka", wracając do pierwotnej nazwy.
piątek, 28 listopada 2003
Bitwa pod Oliwą między flotą szwedzką i polską, zakończona zwycięstwem Polski.
niedziela, 28 listopada 1627