TYP: a1

Koreańscy rybacy uratowani po zderzeniu łodzi

poniedziałek, 7 października 2019
Z mediów/PAP

Prawdopodobnie nikt nie zginął po zderzeniu północnokoreańskiej łodzi rybackiej z japońską jednostką patrolową. Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że uratowano ponad 20 osób. 

 

Do zderzenia doszło w poniedziałkowych godzinach porannych czasu lokalnego w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii, ok. 350 km na północny wschód od półwyspu Noto (wyspa Honsiu). Jednostka japońskiej agencji ds. rybołówstwa alarmowała północnokoreańską łódź rybacką, że ta wpłynęła na japońskie wody i nakazała jej opuszczenie tego obszaru. Następnie doszło do kolizji. Łódź z Korei Płn. zaczęła tonąć, a członkowie załogi wpadli do wody. Z japońskiej jednostki nikt nie został ranny. 

 

Łodzie z Północnej Korei bardzo często wpływają na japońskie wody. Wielu z nich ratowała japońska straż przybrzeżna, często też odnajduje się na morzu łodzie z martwą załogą. Rybacy z Korei Płn. zapuszczają się tak daleko od swojego wybrzeża prawdopodobnie po to, by zdobyć żywność, której w kraju brakuje lub by zrealizować wyznaczane przez państwo kwoty połowów.

Tagi: rybacy, łódź, kolizja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 October

Na aukcji w Londynie sprzedano żaglowiec "Peking" (bliźniak "Passata"); nabywcą zostało Aron Charitable Foundation, które za 70.000 funtów kupiło statek dla South Street Seaport Museum w Nowym Yorku.
czwartek, 31 października 1974
Zakończył samotny rejs dookoła świata Henryk Pidgeon trasą: Los Angelos - Markizy - Tahiti - Ocean Indyjski - Kapsztad - Atlantyk - Kanał Panamski - Los Angelos.
sobota, 31 października 1925