TYP: a1

Koreańscy rybacy uratowani po zderzeniu łodzi

poniedziałek, 7 października 2019
Z mediów/PAP

Prawdopodobnie nikt nie zginął po zderzeniu północnokoreańskiej łodzi rybackiej z japońską jednostką patrolową. Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że uratowano ponad 20 osób. 

 

Do zderzenia doszło w poniedziałkowych godzinach porannych czasu lokalnego w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii, ok. 350 km na północny wschód od półwyspu Noto (wyspa Honsiu). Jednostka japońskiej agencji ds. rybołówstwa alarmowała północnokoreańską łódź rybacką, że ta wpłynęła na japońskie wody i nakazała jej opuszczenie tego obszaru. Następnie doszło do kolizji. Łódź z Korei Płn. zaczęła tonąć, a członkowie załogi wpadli do wody. Z japońskiej jednostki nikt nie został ranny. 

 

Łodzie z Północnej Korei bardzo często wpływają na japońskie wody. Wielu z nich ratowała japońska straż przybrzeżna, często też odnajduje się na morzu łodzie z martwą załogą. Rybacy z Korei Płn. zapuszczają się tak daleko od swojego wybrzeża prawdopodobnie po to, by zdobyć żywność, której w kraju brakuje lub by zrealizować wyznaczane przez państwo kwoty połowów.

Tagi: rybacy, łódź, kolizja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917