TYP: a1

Kierunek Las Palmas

piątek, 9 listopada 2012
Informacja prasowa

D3 Opuszcza Vilamoura
Fot. Joanna Nordyńska, źródło: archiwum MediaPartners.pl
08 listopada o godzinie 15.00 czasu polskiego jacht Delphia Trójka opuścił gościnną Marinę Vilamoura Algarve i skierował się do Las Palmas. Dwuosobowa załoga: sternik morski Kuba Strzyczkowski - jako skipper oraz kapitan Jarek Kaczorowski - jako trener. Ostatnie kilka dni to samodzielne rejsy Kuby i wielokrotne analizowanie sytuacji na wodzie – dokonywane przez kpt. Kaczorowskiego. Także wielogodzinne analizy map pogodowych i opracowywanie dalszej trasy Rejsu „Szlakiem Kolumba”. Kuba czuje się coraz pewniej, jednak ostateczna decyzja o samotnym rejsie Kuby z Las Palmas na Gwadelupę (Karaibny) zapadnie po dopłynięciu do Wysp Kanaryjskich – to jest po przepłynięciu dystansu 650 mil morskich – ok. 1,200 km. - w trudnych warunkach pogodowych.

Rejs Kuby z okazji 50lecia Trójki „Szlakiem Kolumba”: planowany jest najpierw na Wyspy Kanaryjskie, gdzie w Las Palmas Jarek Kaczorowski pożegna Kubę i potem – już samotnie na Gwadelupę (2,650 mil morskich - ok. 5,000 km). Termin wypłynięcia z Vilamoury był uzależniony od zmiennych warunków pogodowych, wczorajsza burza z największymi w tym roku opadami deszczu w prowincji Algarve zakończyła się dzisiaj nad ranem piękną tęczą. Po przeanalizowaniu ostatnich map pogody kpt. Kaczorowski wydał komendę – “Płyniemy”. Kuba jest już bardzo skoncentrowany. Z dużym uznaniem mówi także o swoim jachcie: “Wybrałem Delphię 40.3 bo jest to klasa znana już od kilkunastu lat, sprawdzona i pewna – a w tym rejsie bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Kuba otrzymuje sporo listów oraz maili z życzeniami. Za wszystkie dziękuje. Od dziś na stronie www.rejsKuby.pl Kuba rozpoczyna swój własny “Blog Skippera” – współprowadzony przez Joannę Musiał. Zapraszamy do lektury!

Zobacz aktualną pozycje jachtu

Źródło: RejsKuby.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786