TYP: a1

Kierunek Las Palmas

piątek, 9 listopada 2012
Informacja prasowa

D3 Opuszcza Vilamoura
Fot. Joanna Nordyńska, źródło: archiwum MediaPartners.pl
08 listopada o godzinie 15.00 czasu polskiego jacht Delphia Trójka opuścił gościnną Marinę Vilamoura Algarve i skierował się do Las Palmas. Dwuosobowa załoga: sternik morski Kuba Strzyczkowski - jako skipper oraz kapitan Jarek Kaczorowski - jako trener. Ostatnie kilka dni to samodzielne rejsy Kuby i wielokrotne analizowanie sytuacji na wodzie – dokonywane przez kpt. Kaczorowskiego. Także wielogodzinne analizy map pogodowych i opracowywanie dalszej trasy Rejsu „Szlakiem Kolumba”. Kuba czuje się coraz pewniej, jednak ostateczna decyzja o samotnym rejsie Kuby z Las Palmas na Gwadelupę (Karaibny) zapadnie po dopłynięciu do Wysp Kanaryjskich – to jest po przepłynięciu dystansu 650 mil morskich – ok. 1,200 km. - w trudnych warunkach pogodowych.

Rejs Kuby z okazji 50lecia Trójki „Szlakiem Kolumba”: planowany jest najpierw na Wyspy Kanaryjskie, gdzie w Las Palmas Jarek Kaczorowski pożegna Kubę i potem – już samotnie na Gwadelupę (2,650 mil morskich - ok. 5,000 km). Termin wypłynięcia z Vilamoury był uzależniony od zmiennych warunków pogodowych, wczorajsza burza z największymi w tym roku opadami deszczu w prowincji Algarve zakończyła się dzisiaj nad ranem piękną tęczą. Po przeanalizowaniu ostatnich map pogody kpt. Kaczorowski wydał komendę – “Płyniemy”. Kuba jest już bardzo skoncentrowany. Z dużym uznaniem mówi także o swoim jachcie: “Wybrałem Delphię 40.3 bo jest to klasa znana już od kilkunastu lat, sprawdzona i pewna – a w tym rejsie bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Kuba otrzymuje sporo listów oraz maili z życzeniami. Za wszystkie dziękuje. Od dziś na stronie www.rejsKuby.pl Kuba rozpoczyna swój własny “Blog Skippera” – współprowadzony przez Joannę Musiał. Zapraszamy do lektury!

Zobacz aktualną pozycje jachtu

Źródło: RejsKuby.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001