TYP: a1

Jachtem do Rosji bez wizy?

piątek, 29 listopada 2013
Weronika Morys
Port w Kaliningradzie
Fot. Ttracy
"Rossijskaja Gazieta" poinformowała o przyjęciu przez rządową komisję ds. legislacji projektu zmian w przepisach wizowych. Ułatwienia będą dotyczyły turystów przybywających do Rosji na jachtach i statkach spacerowych. Będą oni mogli przebywać w tym państwie przez 72 godziny na podstawie paszportu.

Rosyjski rząd opracuje listę morskich przejść granicznych, gdzie będzie obowiązywał ruch bezwizowy i listę krajów, których obywatele będą mogli korzystać z ułatwień. Na razie nie wiadomo, czy rozwiązania będą dotyczyły też Obwodu Kaliningradzkiego.

Projekt jest pierwszym etapem zmian, które mają umożliwić turystom przebywanie na terenie Rosji przez 72 godziny bez wizy.

Źródło: PAP, www.rp.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942