TYP: a1

Jacht I love Poland poważnie uszkodzony

wtorek, 14 maja 2019
Z mediów/RMF

Jacht „I love Poland” jest poważnie uszkodzony. Ma złamany maszt i uszkodzoną burtę. 

 

Ostatnią informacją dotyczącą rejsu jachtu "I love Poland" był wpis na Twitterze pokazuje wizytę jego załogi w Nowym Jorku. Ostatnie dane o pozycji jednostki pochodzą z 22 kwietnia. Wtedy złamał się maszt, który później uszkodził burtę. Jacht "I Love Poland" znajdował się wtedy 50 mil na wschód od półwyspu Sandy Hook. O uszkodzeniu jachtu i przerwaniu rejsu dookoła świata nie poinformowano polskiej opinii publicznej, dowiedział się o tym  amerykański korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

 

Po uszkodzeniu załoga przez kilka godzin walczyła o uratowanie sprzętu, który jest na jachcie i wprowadzenie jednostki do portu. Obecnie „I love Poland” cumuje w małej marinie na Rhode Island. Remont potrwa wiele tygodni a koszt naprawy może iść nawet w setki tysięcy złotych. 

Korespondentowi RMF FM udało się porozmawiać z kapitanem jachtu "I love Poland" Jarosławem Kaczorowskim. Żadnego błędu jako żeglarze nie zrobiliśmy. Zawiódł sprzęt - tłumaczył kapitan. Jachty to są bardzo skomplikowane przyrządy służące do pływania. Tam jest mnóstwo elementów, które mogą zawieść. Czasami coś pęknie, coś zawiedzie- przekonywał. Jednocześnie nie był w stanie określić, jak długo może potrwać naprawa jednostki. 
Jacht „I love Poland” kupiony za 900 tysięcy euro miał promować Polskę i brać udział w prestiżowych regatach

 

Tagi: jacht, I love Poland
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882