TYP: a1

Jacht I love Poland poważnie uszkodzony

wtorek, 14 maja 2019
Z mediów/RMF

Jacht „I love Poland” jest poważnie uszkodzony. Ma złamany maszt i uszkodzoną burtę. 

 

Ostatnią informacją dotyczącą rejsu jachtu "I love Poland" był wpis na Twitterze pokazuje wizytę jego załogi w Nowym Jorku. Ostatnie dane o pozycji jednostki pochodzą z 22 kwietnia. Wtedy złamał się maszt, który później uszkodził burtę. Jacht "I Love Poland" znajdował się wtedy 50 mil na wschód od półwyspu Sandy Hook. O uszkodzeniu jachtu i przerwaniu rejsu dookoła świata nie poinformowano polskiej opinii publicznej, dowiedział się o tym  amerykański korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

 

Po uszkodzeniu załoga przez kilka godzin walczyła o uratowanie sprzętu, który jest na jachcie i wprowadzenie jednostki do portu. Obecnie „I love Poland” cumuje w małej marinie na Rhode Island. Remont potrwa wiele tygodni a koszt naprawy może iść nawet w setki tysięcy złotych. 

Korespondentowi RMF FM udało się porozmawiać z kapitanem jachtu "I love Poland" Jarosławem Kaczorowskim. Żadnego błędu jako żeglarze nie zrobiliśmy. Zawiódł sprzęt - tłumaczył kapitan. Jachty to są bardzo skomplikowane przyrządy służące do pływania. Tam jest mnóstwo elementów, które mogą zawieść. Czasami coś pęknie, coś zawiedzie- przekonywał. Jednocześnie nie był w stanie określić, jak długo może potrwać naprawa jednostki. 
Jacht „I love Poland” kupiony za 900 tysięcy euro miał promować Polskę i brać udział w prestiżowych regatach

 

Tagi: jacht, I love Poland
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585