TYP: a1

Grecja ma być otwarta dla turystów od 1 lipca

środa, 6 maja 2020
Z mediów

Grecja ma plany dotyczące ponownego uruchomienia turystyki. Wśród nich jest m.in. opracowanie procedur bezpieczeństwa sanitarnego dla przedsiębiorstw turystycznych, kampania promocyjna a przede wszystkim – bo trudno liczyć, że ktoś przyjedzie do Grecji, jeśli po powrocie czekać go będą dwa tygodnie kwarantanny - działania dyplomatyczne mające na celu ponowne otwarcie granic między krajami. 

Grecki minister turystyki Harry Theoharis poinformował, że ministerstwo we współpracy z EODY, grecką organizacją zdrowia publicznego opracowują protokoły zdrowotne dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego funkcjonowania krajowych hoteli, autobusów turystycznych i samolotów a także, co ważne dla żeglarzy, marin i portów jachtowych. protokoły i standardy są określane w taki sposób, aby chronić zdrowie obywateli i turystów, a także reputację greckich destynacji.

Procedury dotyczące ochrony zdrowia w turystyce mają zostać ogłoszone do 8 maja a według premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa, Grecja ma być otwarta dla turystów od 1 lipca. Kampania promująca Grecję ma być gotowa w najbliższych tygodniach, a ministerstwo wzmacnia kontakty z organizatorami turystyki i międzynarodowymi mediami.

Oczywiście to, że Grecja będzie gotowa na przyjęcie turystów nie oznacza, że oni natychmiast zaczną przyjeżdżać – trudno na to liczyć, jeżeli po uroczych greckich wakacjach po powrocie do kraju ludzi będzie czekać dwutygodniowa kwarantanna. Dlatego premier Grecji zapowiedział, że Grecja zwiększy działania dyplomatyczne wobec innych krajów mające na celu wycofanie obowiązkowej kwarantanny.


 

Tagi: Grecja, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911