TYP: a1

Gimnazjaliści zostaną na "Fryderyku Chopinie"?

piątek, 5 listopada 2010
Weronika Morys
David Spender, www.flickr.pl
Kapitan uszkodzonego żaglowca "Fryderyk Chopin", armator i organizator rejsu uzgodnili, że uczniowie Szkoły pod Żaglami wrócą na pokład jachtu i tam będą kontynuować naukę.

Nauka ma się odbywać równolegle z pracami naprawczymi jachtu. Na razie nie wiadomo ile potrawa remont i kiedy będzie możliwe wyruszenie w dalszy rejs. Ubezpieczyciel zadeklarował, że pokryje koszty naprawy żaglowca oraz holowania. Następnym krokiem po oszacowaniu zniszczeń będzie podjęcie decyzji o miejscu odbycia remontu. W grę wchodzą stocznie zarówno w Anglii, jak i w Polsce.

W sfinansowaniu remontu pomogą także sponsorzy. Firma Sail Service z Gdańska zaoferowała bezpłatne wyposażenie uszkodzonego żaglowca w nowe żagle, natomiast prezydent Szczecina chce zaoszczędzić na billboardach wyborczych i przekazać pieniądze na Szkołę pod Żaglami.

Rejs na Karaiby 36 gimnazjalistów na pokładzie "Fryderyka Chopina" miał być nagrodą za udział w wolontariacie. Najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez rok pomagali potrzebującym, zostali wyłonieni w ramach projektu "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń" Szkoły pod Żaglami.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973