TYP: a1

Gimnazjaliści zostaną na "Fryderyku Chopinie"?

piątek, 5 listopada 2010
Weronika Morys
David Spender, www.flickr.pl
Kapitan uszkodzonego żaglowca "Fryderyk Chopin", armator i organizator rejsu uzgodnili, że uczniowie Szkoły pod Żaglami wrócą na pokład jachtu i tam będą kontynuować naukę.

Nauka ma się odbywać równolegle z pracami naprawczymi jachtu. Na razie nie wiadomo ile potrawa remont i kiedy będzie możliwe wyruszenie w dalszy rejs. Ubezpieczyciel zadeklarował, że pokryje koszty naprawy żaglowca oraz holowania. Następnym krokiem po oszacowaniu zniszczeń będzie podjęcie decyzji o miejscu odbycia remontu. W grę wchodzą stocznie zarówno w Anglii, jak i w Polsce.

W sfinansowaniu remontu pomogą także sponsorzy. Firma Sail Service z Gdańska zaoferowała bezpłatne wyposażenie uszkodzonego żaglowca w nowe żagle, natomiast prezydent Szczecina chce zaoszczędzić na billboardach wyborczych i przekazać pieniądze na Szkołę pod Żaglami.

Rejs na Karaiby 36 gimnazjalistów na pokładzie "Fryderyka Chopina" miał być nagrodą za udział w wolontariacie. Najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez rok pomagali potrzebującym, zostali wyłonieni w ramach projektu "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń" Szkoły pod Żaglami.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642