TYP: a1

Dziewięciu marynarzy z norweskiego statku porwanych przez piratów

poniedziałek, 4 listopada 2019
Z mediów

Dziewięciu członków załogi norweskiego statku towarowego MV Bonita zostało porwanych przez piratów. Do wydarzenia doszło w Zatoce Gwinejskiej, uważanej dziś za jeden z najniebezpieczniejszych ze względu na piracką aktywność rejonów.

 

Statek zakotwiczył w sobotę w portowym mieście Kotonu u wybrzeży Beninu. Wtedy ośmiu członków załogi i kapitan zostali uprowadzeni przez uzbrojonych napastników i zabrani w nieznane miejsce. Nie wiadomo, czy są przetrzymywani dla okupu.

Pozostali członkowie załogi poinformowali o napaści lokalne władze i zaalarmowali statki znajdujące się w pobliżu. Firma J.J. Ugland, do której należy statek, oficjalnie poinformowała o porwaniu w niedzielę, nie podała jednak narodowości porwanych marynarzy. Zapewniła jednak, że "rodziny członków załogi zostały poinformowane o zajściu".

 

Tagi: piraci, MV Bonita, Zatoka Gwinejska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883