TYP: a1

Dziewięciu marynarzy z norweskiego statku porwanych przez piratów

poniedziałek, 4 listopada 2019
Z mediów

Dziewięciu członków załogi norweskiego statku towarowego MV Bonita zostało porwanych przez piratów. Do wydarzenia doszło w Zatoce Gwinejskiej, uważanej dziś za jeden z najniebezpieczniejszych ze względu na piracką aktywność rejonów.

 

Statek zakotwiczył w sobotę w portowym mieście Kotonu u wybrzeży Beninu. Wtedy ośmiu członków załogi i kapitan zostali uprowadzeni przez uzbrojonych napastników i zabrani w nieznane miejsce. Nie wiadomo, czy są przetrzymywani dla okupu.

Pozostali członkowie załogi poinformowali o napaści lokalne władze i zaalarmowali statki znajdujące się w pobliżu. Firma J.J. Ugland, do której należy statek, oficjalnie poinformowała o porwaniu w niedzielę, nie podała jednak narodowości porwanych marynarzy. Zapewniła jednak, że "rodziny członków załogi zostały poinformowane o zajściu".

 

Tagi: piraci, MV Bonita, Zatoka Gwinejska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922