TYP: a1

Dziewięciu marynarzy z norweskiego statku porwanych przez piratów

poniedziałek, 4 listopada 2019
Z mediów

Dziewięciu członków załogi norweskiego statku towarowego MV Bonita zostało porwanych przez piratów. Do wydarzenia doszło w Zatoce Gwinejskiej, uważanej dziś za jeden z najniebezpieczniejszych ze względu na piracką aktywność rejonów.

 

Statek zakotwiczył w sobotę w portowym mieście Kotonu u wybrzeży Beninu. Wtedy ośmiu członków załogi i kapitan zostali uprowadzeni przez uzbrojonych napastników i zabrani w nieznane miejsce. Nie wiadomo, czy są przetrzymywani dla okupu.

Pozostali członkowie załogi poinformowali o napaści lokalne władze i zaalarmowali statki znajdujące się w pobliżu. Firma J.J. Ugland, do której należy statek, oficjalnie poinformowała o porwaniu w niedzielę, nie podała jednak narodowości porwanych marynarzy. Zapewniła jednak, że "rodziny członków załogi zostały poinformowane o zajściu".

 

Tagi: piraci, MV Bonita, Zatoka Gwinejska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 February

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912