TYP: a1

Down North zatonął w szczecińskiej marinie

poniedziałek, 13 lutego 2017
Z mediów/MF

Jacht „Down North” zatonął przy nabrzeżu szczecińskiej mariny. Na pokładzie nikogo nie było. Jacht ma być podnoszony prawdopodobnie dzisiaj.


Do wydarzenia doszło w sobotni wieczór. Jednostka zaczęła nabierać wody i utonęła. Przyczyna były prawdopodobnie uszkodzenia w kadłubie. W zbiornikach znajdowało się około 300 litrów paliwa. Zanieczyszczenia dostały się do wody, ale szybko zostały zabezpieczone specjalnym rękawem.

 

Przedstawiciel właściciela jest na miejscu.

„Down North” ewidentnie nie ma szczęścia. W maju 2015 wyruszył ze Świnoujścia na wyprawę badawczą na Północ, za Koło Podbiegunowe. W Zatoce Pomorskiej w pobliżu wyspy Greifswalder Oie doszło jednak do wypadku. Jacht przechylił się i przewrócił na burtę, po czym nabrał wody i zatonął. Rozbitków podjął wtedy niemiecki kuter. Podczas akcji ratunkowej uratowano 11 członków załogi, jedna osoba nie przeżyła. Sam jacht został podniesiony z dna zatoki cztery miesiące po wypadku. Remont "Down North" przeprowadzono w Szczecinie.

Tagi: Down North, wypadek, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 września

17 września 2022 otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Pierwszym statkiem, jaki przepłynął nowa drogą wodną, był Zodiak II, będący flagową jednostką służb morskich.
sobota, 17 września 2022
Zmarł Jerzy Emmerich, krakowski żeglarz, regatowiec i nauczyciel żeglarstwa, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
piątek, 17 września 2004
Urodził się Władysław Wagner, pierwszy polski żeglarz, który opłynął świat pod żaglami (08.07.1932 r. wyjście z Gdyni, 02.09.1939 r. zakończenie rejsu w Anglii).
wtorek, 17 września 1912
Urodził się sir Francis Chichester.
wtorek, 17 września 1901