TYP: a1

Down North zatonął w szczecińskiej marinie

poniedziałek, 13 lutego 2017
Z mediów/MF

Jacht „Down North” zatonął przy nabrzeżu szczecińskiej mariny. Na pokładzie nikogo nie było. Jacht ma być podnoszony prawdopodobnie dzisiaj.


Do wydarzenia doszło w sobotni wieczór. Jednostka zaczęła nabierać wody i utonęła. Przyczyna były prawdopodobnie uszkodzenia w kadłubie. W zbiornikach znajdowało się około 300 litrów paliwa. Zanieczyszczenia dostały się do wody, ale szybko zostały zabezpieczone specjalnym rękawem.

 

Przedstawiciel właściciela jest na miejscu.

„Down North” ewidentnie nie ma szczęścia. W maju 2015 wyruszył ze Świnoujścia na wyprawę badawczą na Północ, za Koło Podbiegunowe. W Zatoce Pomorskiej w pobliżu wyspy Greifswalder Oie doszło jednak do wypadku. Jacht przechylił się i przewrócił na burtę, po czym nabrał wody i zatonął. Rozbitków podjął wtedy niemiecki kuter. Podczas akcji ratunkowej uratowano 11 członków załogi, jedna osoba nie przeżyła. Sam jacht został podniesiony z dna zatoki cztery miesiące po wypadku. Remont "Down North" przeprowadzono w Szczecinie.

Tagi: Down North, wypadek, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519