TYP: a1

Do Gdyni zawinie flagowy okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej

środa, 15 lutego 2012
Kinga Rzucidło

HMS Bulwark, en.wikipedia.org
W najbliższy piątek, tj. 17 lutego do gdyńskiego portu wpłynie jeden z największych brytyjskich okrętów - HMS Bulwark. Jednostka zostanie udostępniona do zwiedzania.


Ambasada Brytyjska w Polsce przekazała informację o czterodniowej wizycie brytyjskiego okrętu HMS Bulwark. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-16 jednostka będzie udostępniona dla turystów. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia okrętu i porozmawiania z załogą.

Zaprojektowany w celu transportowania żołnierzy HMS Bulwark jest jednym z największych okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej. Ma 176 metrów długości i może przewozić nawet przeszło 1000 żołnierzy wraz z wyposażeniem.

Okręt jest wszechstronną jednostką, która może uczestniczyć we wszelkich działaniach obronnych. Wyposażony w najnowszy system wspierania walk HMS Bulwark jest zdolny zaokrętować, transportować i ewakuować siły zbrojne wraz z pojazdami i całym wyposażeniem w rejonach konfliktu na całym świecie.

Przed wpłynięciem do portu w Gdyni okręt Królewskiej Marynarki Wojennej na krótki okres włączy się w prowadzone u wybrzeży manewry polskiej floty.

Źródło:
Oficjalna strona Ambasady Brytyjskiej w Polsce ukinpoland.fco.gov.uk/pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 May

Roman Paszke zdobywa patent kapitański.
sobota, 10 maja 1986
Jan Józef Fisher z Krakowa i Czesław Czarnowski z Wilna zakupili w duńskim Nyborgu jacht "Carmen", który stał się tym samym pierwszym jachtem żeglującym pod polską banderą.
niedziela, 10 maja 1925