TYP: a1

Do Gdyni zawinie flagowy okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej

środa, 15 lutego 2012
Kinga Rzucidło

HMS Bulwark, en.wikipedia.org
W najbliższy piątek, tj. 17 lutego do gdyńskiego portu wpłynie jeden z największych brytyjskich okrętów - HMS Bulwark. Jednostka zostanie udostępniona do zwiedzania.


Ambasada Brytyjska w Polsce przekazała informację o czterodniowej wizycie brytyjskiego okrętu HMS Bulwark. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-16 jednostka będzie udostępniona dla turystów. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia okrętu i porozmawiania z załogą.

Zaprojektowany w celu transportowania żołnierzy HMS Bulwark jest jednym z największych okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej. Ma 176 metrów długości i może przewozić nawet przeszło 1000 żołnierzy wraz z wyposażeniem.

Okręt jest wszechstronną jednostką, która może uczestniczyć we wszelkich działaniach obronnych. Wyposażony w najnowszy system wspierania walk HMS Bulwark jest zdolny zaokrętować, transportować i ewakuować siły zbrojne wraz z pojazdami i całym wyposażeniem w rejonach konfliktu na całym świecie.

Przed wpłynięciem do portu w Gdyni okręt Królewskiej Marynarki Wojennej na krótki okres włączy się w prowadzone u wybrzeży manewry polskiej floty.

Źródło:
Oficjalna strona Ambasady Brytyjskiej w Polsce ukinpoland.fco.gov.uk/pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 August

Na mecie regat OSTAR zameldował się Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" (45 dni żeglugi, 3670 Mm)
wtorek, 1 sierpnia 1972
Włączono do służby w Royal Navy największy w tamtym czasie okręt wojenny HMS "Warrior", który od razu stał się postrachem kanału La Manche; od 1987 r. po gruntownym remoncie pełni rolę statku-muzeum
czwartek, 1 sierpnia 1861