TYP: a1

Do Gdyni zawinie flagowy okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej

środa, 15 lutego 2012
Kinga Rzucidło

HMS Bulwark, en.wikipedia.org
W najbliższy piątek, tj. 17 lutego do gdyńskiego portu wpłynie jeden z największych brytyjskich okrętów - HMS Bulwark. Jednostka zostanie udostępniona do zwiedzania.


Ambasada Brytyjska w Polsce przekazała informację o czterodniowej wizycie brytyjskiego okrętu HMS Bulwark. W sobotę i niedzielę w godzinach 10-16 jednostka będzie udostępniona dla turystów. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia okrętu i porozmawiania z załogą.

Zaprojektowany w celu transportowania żołnierzy HMS Bulwark jest jednym z największych okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej. Ma 176 metrów długości i może przewozić nawet przeszło 1000 żołnierzy wraz z wyposażeniem.

Okręt jest wszechstronną jednostką, która może uczestniczyć we wszelkich działaniach obronnych. Wyposażony w najnowszy system wspierania walk HMS Bulwark jest zdolny zaokrętować, transportować i ewakuować siły zbrojne wraz z pojazdami i całym wyposażeniem w rejonach konfliktu na całym świecie.

Przed wpłynięciem do portu w Gdyni okręt Królewskiej Marynarki Wojennej na krótki okres włączy się w prowadzone u wybrzeży manewry polskiej floty.

Źródło:
Oficjalna strona Ambasady Brytyjskiej w Polsce ukinpoland.fco.gov.uk/pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786