TYP: a1

Ciekawe znalezisko na plaży w Andaluzji

środa, 3 marca 2021
Anna Ciężadło

Jak wiadomo, dzieci na plaży to same kłopoty: pogubione łopatki oraz wiaderka, piasek we włosach, zębach i w ogóle wszędzie, a do tego nieustająca lista żądań: pić, jeść, siusiu, niepotrzebne skreślić. Cóż, sami tego chcieliśmy. Zdarza się jednak, że dzieciarnia, zamiast grzecznie budować zamek czy obrzucać się glonami, zajmie się zupełnie inną branżą. Na szczęście, mali Hiszpanie, którzy są bohaterami tej historii, stanęli na wysokości zadania.

Viva Espana!

Jak podaje dziennik "El Confdencial”, w miniony poniedziałek, czyli 1 marca, grupka podekscytowanych dzieciaków z miejscowości Almunecar skontaktowała się z lokalnym posterunkiem policji. Młodzi obywatele chcieli pochwalić się funkcjonariuszom nie lada znaleziskiem, jakiego udało im się przypadkiem dokonać.

Okazało się bowiem, że hasając wesoło po plaży, dzieci znalazły kanister. Co w tym dziwnego? Niby nic – poza faktem, że wewnątrz znajdowały się podejrzane, brązowe pakunki. Na ich widok jedno z dzieci zadzwoniło na policję, słusznie podejrzewając, że nie są to takie zwykłe paczuszki. 

Niespodzianka!

Jak się okazuje, dzieciak miał rację. Kanister zawierał bowiem prawdziwy majątek - było w nim ponad 17 kilogramów haszyszu. Skąd młody człowiek wiedział, jak taki narkotyk wygląda, pozostaje kwestią niewyjasnioną.

Równie tajemnicze jest pochodzenie niezwykłego znaleziska. Rzecz działa się na plaży La Herradura, znajdującej się nieopodal miejscowości Almunecar (Andaluzja).  Śledczy podejrzewają, że pełen nielegalnego "dobra" kanister po prostu wypadł z łodzi przemytników, po czym niesiony prądami morskimi, dotarł na andaluzyjską plażę. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że południowe wybrzeże Hiszpanii stanowi jedno z najważniejszych miejsc na mapie przemytniczego świata. Produkowane w Afryce narkotyki (niekoniecznie haszysz) trafiają tam głównie z Maroka. 

Mądry jak dzieciak?

Przysłowiowe jajko rzeczywiście bywa mądrzejsze od kury. Można sobie wyobrazić, że nie każdy dorosły, który wszedłby w posiadanie takiego kanisterka, miałby na tyle rozumu, by uniknąć pokusy zostania lokalnym dilerem, albo przynajmniej wypróbowania narkotyku. Wnioski z tej historii są więc takie, że mimo wszystko jest nadzieja dla ludzkości. W końcu ta dzieciarnia będzie kiedyś dorosła. Pozostaje wierzyć, że nie zmieni światopoglądu. 

Tagi: Hiszpania, narkotyki, plaża, dzieci, znalezisko
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002