TYP: a1

Amerykańska pętla Selmy

poniedziałek, 26 października 2015
Informacja prasowa | J.J. Cieliszak
Jacht Selma Expeditions w lutym 2015 roku dotarł Najdalej na Południe - zdobywając morski rekord świata na antarktycznym Morzu Rossa. Pół roku później dotarł do Arktyki, a teraz - po pokonaniu latem w 30 dni Przejścia Północno-Zachodniego (North West Passage) z Atlantyku na Ocean Spokojny - obecnie kontynuuje swój rejs przez Pacyfik wracając z Północy na Południe.

Obecny rejs nazwano: Alaska - Patagonia - 8000 mil (prawie 15 000 km) i trwa non stop z Duch Harbour na Alasce do Puerto Mont w Chile, gdzie po ponad 60 dniach oceanicznej żeglugi non stop nastąpi zmiana załogi.

W grudniu br. Selma spodziewana jest już na Ziemi Ognistej w argentyńskim Ushuaia (najdalej na południe położonym mieście na świecie), co oznaczać będzie dwukrotne opłynięcie Przylądka Horn i zamknięcie - w jednym sezonie - "Amerykańskiej Pętli" dookoła obu Ameryk, co do tej pory udało się tylko kilku jachtom na świecie".


Trasa Selmy od marca 2015 do teraz.
Aktualna pozycja jachtu: ==> http://my.yb.tl/selmaexpeditions//map-only/

Selma latem br. pokonała North-West Passage pod kapitanem Piotrem Kuźniarem, (jako jedyny w tym roku polski jacht), a obecnie żegluje w 6-cio osobowym zespole - non stop w kierunku Patagonii - pod kapitanem Tomaszem Łopatą. Od grudnia 2015 r. Selma rozpoczyna wcześniej zaplanowane rejsy z argentyńskiego Ushuaia - w kierunku Antarktydy, wokoło Hornu i przez fiordy Ziemi Ognistej.

Załoga Selmy na bieżąco dokumentuje swój rejs - poniżej na filmie: pierwsze wideo z relacji: Alaska - Patagonia - 8000 mil, w tym opuszczenie Duch Harbour na Alasce oraz kilka tygodni później - "Urodziny na Morzu" specjalny jubileusz (27 lat!) Kuby Nowaka.Obecna załoga Selmy:
  • Skipper: Tomek Łopata
  • Co-skipper: Justyna Łopata
oraz:
  • Czerniakow Marcin
  • Krenzel Richard
  • Maćkowiak Rafał
  • Nowak Jakub

Selma Expeditions

Źródło: Źródło: Selma Expeditions.com

Tagi: Selma Expeditions
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968