TYP: a1

Zbiórka na remont Biegnącej Po Falach

poniedziałek, 18 grudnia 2017
Redakcja/MF

Bywalcy Mazur na pewno kojarzą „Biegnącą Po Falach”. Brygantyna jest legendą jezior i przez jej pokład, od pierwszego rejsu w 1977 roku przewinęły się tysiące żeglarzy. Jednak żeby „Biegnąca” dalej mogła pływać, potrzebny jest generalny remont. Yacht Club Polska w Lublinie ogłosił zbiórkę funduszy na ten cel.

[t][/t] [s]Fot. YKP Lublin[/s]

Zaprojektowana i zbudowana przez członków Yacht Klub Polski Lublin w 1977 r. jednostka ma prawie 20 m długości całkowitej i jest wykonana z drewna, posiada dwa maszty, trzy żagle rejowe, pływa w ożaglowaniu brygantyny i robi piorunujące wrażenie. I teraz, po czterdziestu latach żeglowania, nadeszła ciężka chwila. Jak czytamy na stronie zbiórki „to ostatnia chwila kiedy możemy uratować tę piękną jednostkę. Sklejkowemu kadłubowi dała się we znaki woda. Trzeba dokonać niezbędnych wymian, uzupełnień i stopniowo (pokryć go laminatem) przejść w kadłub plastikowy (laminat). Potrzebujemy wsparcia na kosztowny i konieczny remont".

YCP koszt niezbędnych remontów wycenił na ok. 100 tys. zł. W tej chwili na koncie Brygaśki jest ok. 7 tys. zł. Każdy, kto chce włączyć się do pomocy może to zrobić za pomocą strony, na której prowadzona jest zbiórka: https://zrzutka.pl/generalny-remont-biegnacej-po-falach-s7edkb

Wsparcia udzielać można również poprzez wpłatę na konto Yacht Klub Polski Lublin: 76 1050 1953 1000 0022 7151 9874 z dopiskiem „Biegnąca Po Falach – reinkarnacja”.

 

Tagi: zbiórka, Biegnąca Po Falach
TYP: a3
1 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972