TYP: a1

Zbiórka na remont Biegnącej Po Falach

poniedziałek, 18 grudnia 2017
Redakcja/MF

Bywalcy Mazur na pewno kojarzą „Biegnącą Po Falach”. Brygantyna jest legendą jezior i przez jej pokład, od pierwszego rejsu w 1977 roku przewinęły się tysiące żeglarzy. Jednak żeby „Biegnąca” dalej mogła pływać, potrzebny jest generalny remont. Yacht Club Polska w Lublinie ogłosił zbiórkę funduszy na ten cel.

[t][/t] [s]Fot. YKP Lublin[/s]

Zaprojektowana i zbudowana przez członków Yacht Klub Polski Lublin w 1977 r. jednostka ma prawie 20 m długości całkowitej i jest wykonana z drewna, posiada dwa maszty, trzy żagle rejowe, pływa w ożaglowaniu brygantyny i robi piorunujące wrażenie. I teraz, po czterdziestu latach żeglowania, nadeszła ciężka chwila. Jak czytamy na stronie zbiórki „to ostatnia chwila kiedy możemy uratować tę piękną jednostkę. Sklejkowemu kadłubowi dała się we znaki woda. Trzeba dokonać niezbędnych wymian, uzupełnień i stopniowo (pokryć go laminatem) przejść w kadłub plastikowy (laminat). Potrzebujemy wsparcia na kosztowny i konieczny remont".

YCP koszt niezbędnych remontów wycenił na ok. 100 tys. zł. W tej chwili na koncie Brygaśki jest ok. 7 tys. zł. Każdy, kto chce włączyć się do pomocy może to zrobić za pomocą strony, na której prowadzona jest zbiórka: https://zrzutka.pl/generalny-remont-biegnacej-po-falach-s7edkb

Wsparcia udzielać można również poprzez wpłatę na konto Yacht Klub Polski Lublin: 76 1050 1953 1000 0022 7151 9874 z dopiskiem „Biegnąca Po Falach – reinkarnacja”.

 

Tagi: zbiórka, Biegnąca Po Falach
TYP: a3
1 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932