TYP: a1

Uwięzieni na krze

poniedziałek, 10 stycznia 2022
Z mediów/PAP

Kilkadziesiąt osób, głównie wędkarzy przeżyło chwile grozy w miniony weekend. Spędzali czas, zdawałoby się, spokojnie, na zamarzniętym brzegu jeziora Michigan, kiedy lod pod ich nogami zaczął pękać. Zanim się obejrzeli, gwałtownie kurcząca się kra była już daleko od brzegu. 


Na krze lodowej, która oderwała się sobotę od brzegu i dryfowała po zatoce Green Bay znajdowało się łącznie 27 osób. Lód zaczął dosyć szybko oddalać się od brzegu a przy tym gwałtowni pękać. Ratownicy do uwięzionych na krze dotarli po 90 minutach – kawał lodu z wędkarzami był już 1,5 kilometra od brzegu. 
Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć lokalne władze wciąż ustalają, co spowodowało rozerwanie lodu. Zdaniem przedstawicieli biura miejscowego szeryfa jedną z przyczyn mogła być barka, która przepłynęła przez zatokę, krótko przed incydentem.

Tagi: kra, Michigan
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898