TYP: a1

Odetchnij na Mazurach

poniedziałek, 4 maja 2015
Artykuł sponsorowany
Wakacje coraz bliżej, czas zatem zaplanować letni urlop. W tym roku postawmy na nasze rodzime Mazury. To idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników wodnych aktywności: można pływać wpław lub skorzystać z łódek, kajaków, rowerków morskich… – do wyboru do koloru. Miłośnicy żeglarstwa postawią niejeden żagiel, a zapaleni rybacy złowią przynajmniej jedną rybę. Możemy też po prostu odetchnąć, pokontemplować piękno mazurskiej przyrody, wyciszyć się i choć na chwilę zapomnieć o zgiełku dużych miast. A więc Mazury! Czas wybrać odpowiednie miejsce na nocleg.

Mazury wakacje

Dlaczego Mazury?

Mazury warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na niesamowite warunki naturalne. Niezwykły krajobraz tego regionu został ukształtowany kilkanaście tysięcy lat temu i niezmiennie urzeka swoim pięknem. Liczne jeziora (w tym największe polskie jezioro: Śniardwy, a także Mamry - jezioro o największej w Polsce objętości) oraz sieć kanałów wodnych (również żeglownych) łączących wiele jezior umożliwiają uprawianie rozlicznych sportów wodnych. Mazury to region tętniący życiem i ciekawy turystycznie: można zobaczyć historyczne Pole Bitwy pod Grunwaldem, zwiedzić mazurską wieś oraz zabawić się podczas letnich festiwali.

Nocowanie na Mazurach

Powiedzieliśmy A decydując się na mazurskie wakacje, czas powiedzieć B i wybrać idealne miejsce noclegowe. Przeanalizujmy swoje potrzeby i oczekiwana dotyczące potencjalnej kwatery, zdecydujmy z kim jedziemy i ile łóżek lub pokoi będzie nam potrzebne. Jeżeli na wczasy jedziemy większą grupą: z dziećmi, bliską rodziną lub przyjaciółmi, zdecydujmy się na domki letniskowe na Mazurach – to wygodne rozwiązanie pozwalające na pełną swobodę, gwarantujące intymność i możliwość dowolnego planowania wakacyjnych dni. Możemy również skorzystać z apartamentów, pokoi w prywatnych kwaterach lub domów wakacyjnych – baza noclegowa w polskiej krainie jezior jest naprawdę rozbudowana i każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Urlop to czas, który powinniśmy przeznaczyć na odpoczynek, jeżeli więc chcemy uniknąć stresu i rozczarowań skorzystajmy z oferty zaufanego pośrednika. I jeśli chcesz znaleźć wygodny domek letniskowy - sprawdź na edom.pl.
Tagi: Mazury
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942