TYP: a1

Odetchnij na Mazurach

poniedziałek, 4 maja 2015
Artykuł sponsorowany
Wakacje coraz bliżej, czas zatem zaplanować letni urlop. W tym roku postawmy na nasze rodzime Mazury. To idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników wodnych aktywności: można pływać wpław lub skorzystać z łódek, kajaków, rowerków morskich… – do wyboru do koloru. Miłośnicy żeglarstwa postawią niejeden żagiel, a zapaleni rybacy złowią przynajmniej jedną rybę. Możemy też po prostu odetchnąć, pokontemplować piękno mazurskiej przyrody, wyciszyć się i choć na chwilę zapomnieć o zgiełku dużych miast. A więc Mazury! Czas wybrać odpowiednie miejsce na nocleg.

Mazury wakacje

Dlaczego Mazury?

Mazury warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na niesamowite warunki naturalne. Niezwykły krajobraz tego regionu został ukształtowany kilkanaście tysięcy lat temu i niezmiennie urzeka swoim pięknem. Liczne jeziora (w tym największe polskie jezioro: Śniardwy, a także Mamry - jezioro o największej w Polsce objętości) oraz sieć kanałów wodnych (również żeglownych) łączących wiele jezior umożliwiają uprawianie rozlicznych sportów wodnych. Mazury to region tętniący życiem i ciekawy turystycznie: można zobaczyć historyczne Pole Bitwy pod Grunwaldem, zwiedzić mazurską wieś oraz zabawić się podczas letnich festiwali.

Nocowanie na Mazurach

Powiedzieliśmy A decydując się na mazurskie wakacje, czas powiedzieć B i wybrać idealne miejsce noclegowe. Przeanalizujmy swoje potrzeby i oczekiwana dotyczące potencjalnej kwatery, zdecydujmy z kim jedziemy i ile łóżek lub pokoi będzie nam potrzebne. Jeżeli na wczasy jedziemy większą grupą: z dziećmi, bliską rodziną lub przyjaciółmi, zdecydujmy się na domki letniskowe na Mazurach – to wygodne rozwiązanie pozwalające na pełną swobodę, gwarantujące intymność i możliwość dowolnego planowania wakacyjnych dni. Możemy również skorzystać z apartamentów, pokoi w prywatnych kwaterach lub domów wakacyjnych – baza noclegowa w polskiej krainie jezior jest naprawdę rozbudowana i każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Urlop to czas, który powinniśmy przeznaczyć na odpoczynek, jeżeli więc chcemy uniknąć stresu i rozczarowań skorzystajmy z oferty zaufanego pośrednika. I jeśli chcesz znaleźć wygodny domek letniskowy - sprawdź na edom.pl.
Tagi: Mazury
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877