TYP: a1

Nagroda dla odkrywcy okrętu podwodnego

poniedziałek, 8 lutego 2016
Redakcja/MF
Uwaga poszukiwacze podwodnych skarbów! Starosta Drawski wyznaczył 5000 zł nagrody za wydobycie z jeziora Drawsko i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznej łodzi podwodnej z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego. Znalazca otrzyma także Statuetkę Odkrywcy. Nagroda może wzrosnąć.


Fot. By Kapitel - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20718924


O nagrodę mogą ubiegać się ci, którzy wezmą udział w zorganizowanej akcji poszukiwań. Aby to zrobić, należy spełnić postanowienia regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej www.jeziorotajemnic.pl. Warunkiem jest też przekazywanie relacji w ramach uczestnictwa w sesji poszukiwawczej. Nagroda może zostać zwiększona o swoją wielokrotność dzięki deklaracjom przekazania darowizny w przypadku odnalezienia i przekazania okrętu podwodnego. Taką deklarację będą mogły złożyć przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe lub samorządy.

Jak twierdzi pomysłodawca akcji, starosta Stanisław Kuczyński, kwota nagrody być może nie jest wystarczająca na pokrycie kosztów wydobycia wraku, ale chodzi przede wszystkim o przygodę (oraz promocję regionu).

O okrętach podwodnych na dnie jeziora oraz innych tajemnicach skrytych na jego dnie okoliczni mieszkańcy mówią od dawna. Jezioro Drawsko należy do głębokich akwenów, miejscami ma 80 m głębokości. Mimo, że akcji towarzyszy spory szum medialny, całość ma być prowadzona w sposób naukowy.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001