TYP: a1

Na Kisajnie trwają poszukiwania zaginionego milionera

wtorek, 20 sierpnia 2019
Z mediów/WP

Już trzecią dobę trwają poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka, zaginionego na Jeziorze Kisajno. Po nocnej przerwie we worek rano na jezioro wypłynęły jednostki policji i straży pożarnej z Giżycka i Mrągowa oraz łodzie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do sprawdzenia następnej części akwenu  szykują się płetwonurkowie oraz załoga policyjnej łodzi z sonarem.

Drugi dzień linię brzegową przeczesywać będzie 40 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, na Mazury wysłano również śmigłowiec Komendy Głównej Policji. Służbom w poszukiwaniach pomagać będą również pracownicy firmy detektywistycznej, których wynajęła rodzina 39-latka. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi m.in. o ekipę specjalistów od poszukiwań podwodnych, którzy mają doświadczenie i najnowocześniejszy sprzęt potrzebny w akcjach na dużych głębokościach.

 

Północna część jeziora Kisajno to popularny szlak żeglugowy między Giżyckiem a Sztynortem lub Węgorzewem. Podczas rejsu motorówką na tym akwenie, w nocy z soboty na niedzielę Piotr Woźniak-Starak wypadł za burtę. Przed godz. 4 nad ranem odebrano zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i zakłóca ciszę nocną. Kiedy patrol policji dotarł na miejsce, okazało się, że łódź jest pusta. Na brzegu znaleziono 27-latkę, która poinformowała, że wpadli do wody z Woźniakiem-Starakiem, kiedy motorówka skręcała. Kobieta zdołała sama dopłynąć do brzegu. Policja poinformowała, że to mieszkanka Łodzi. W poniedziałek potwierdzono, że zaginionym mężczyzną jest 39-letni Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy i pasierb miliardera i jednego z najbogatszych Polaków, Jerzego Staraka.   

Tagi: Piotr Woźniak-Starak, Kisajno, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519