TYP: a1

Czy bourbon trafi do rzeki Kentucky?

czwartek, 4 lipca 2019
Z mediów

W amerykańskim mieście Versailles, w stanie Kentucky, doszło do pożaru w magazynie, gdzie przechowywano bardzo cenny towar – beczki z bourbonem Jim Beam. Bourbon trafił do pobliskiej rzeki.

 

W nocy z wtorku na środę jeden ze składów stanął w płomieniach. Z pożarem walczyli strażacy z pięciu okręgów ale i tak zniszczeniu uległ budynek, w którym znajdowało się 45 tys. beczułek trunku.

 

Dyrektor lokalnego zarządu ds. sytuacji nadzwyczajnych Woodford Drew Chandler zauważył, że pożaru celowo nie gaszono do końca- dzięki temu więcej alkoholu wyparowało. Jednak i tak sporo dostało się do pobliskiego potoku a z nim – do rzeki Kentucky. Miejscowe władze obawiają się, że może on zatruć ryby.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Przedstawiciele producenta twierdzą, że w beczkach przechowywany był stosunkowo młody bourbon. Zniszczony trunek to ok. 1% produkcji destylerni w Kentucky. Warto zaznaczyć, że w tamtejszych zakładach powstaje 95% całej produkcji Jim Beama, najlepiej sprzedającego się bourbona na świecie.


 

Tagi: bourbon, pożar, Kentucky
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940