TYP: a1

Czy bourbon trafi do rzeki Kentucky?

czwartek, 4 lipca 2019
Z mediów

W amerykańskim mieście Versailles, w stanie Kentucky, doszło do pożaru w magazynie, gdzie przechowywano bardzo cenny towar – beczki z bourbonem Jim Beam. Bourbon trafił do pobliskiej rzeki.

 

W nocy z wtorku na środę jeden ze składów stanął w płomieniach. Z pożarem walczyli strażacy z pięciu okręgów ale i tak zniszczeniu uległ budynek, w którym znajdowało się 45 tys. beczułek trunku.

 

Dyrektor lokalnego zarządu ds. sytuacji nadzwyczajnych Woodford Drew Chandler zauważył, że pożaru celowo nie gaszono do końca- dzięki temu więcej alkoholu wyparowało. Jednak i tak sporo dostało się do pobliskiego potoku a z nim – do rzeki Kentucky. Miejscowe władze obawiają się, że może on zatruć ryby.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Przedstawiciele producenta twierdzą, że w beczkach przechowywany był stosunkowo młody bourbon. Zniszczony trunek to ok. 1% produkcji destylerni w Kentucky. Warto zaznaczyć, że w tamtejszych zakładach powstaje 95% całej produkcji Jim Beama, najlepiej sprzedającego się bourbona na świecie.


 

Tagi: bourbon, pożar, Kentucky
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953