TYP: a1

Zmarł Ireneusz "Messalina" Wójcicki

wtorek, 29 listopada 2011
Weronika Morys

Fot. Grzesiek Orczykowski
vel Tasior.
Źródło: www.ekt.kn.pl
W nocy z 25 na 26 listopada, po długiej chorobie zmarł członek zespołu EKT Gdynia i autor wielu piosenek o tematyce morskiej i turystycznej, Ireneusz Wójcicki.

Ireneusz Wójcicki urodził się 8 kwietnia 1963 roku we Wrocławiu. Studiował dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 1987 roku, za pośrednictwem Leszka Wydry, trafił do nowo powstałego zespołu EKT Gdynia, gdzie pełnił funkcję drugiego wokalisty i grał na tamburynie. Wraz z zespołem zdobył prawie wszystkie liczące się wyróżnienia na festiwalach szantowych w całym kraju. Napisane przez niego piosenki, takie jak "Po co mi to było", "Życzenia powrotu" czy "Niepoprawny gość", na stałe weszły do repertuaru kapeli oraz śpiewników szantowych. W 2004 roku, po przeprowadzce do Łodzi zaczął też równolegle występować w zespole Na Razie.

Pseudonim “Messalina” pochodził z czasów studenckich, kiedy to Wójcicki występował w kabarecie i wcielał się m.in. w postać żony cesarza Klaudiusza.

Od 2006 roku Wójcicki zmagał się ze złośliwym nowotworem skóry. Na początku 2007 roku, po kilku miesiącach pobytu w szpitalach, powrócił na scenę, jednak nawrót choroby nie dał na siebie długo czekać. Ireneusz Wójcicki zmarł 26 listopada 2011 roku w szpitalu w Warszawie.


Więcej o zespole EKT Gdynia: www.tawernaskipperow.pl/ekt-gdynia,167,wykonawca.html
TYP: a3
0 0
Komentarze