TYP: a1

Terminarz żeglarski 2021

poniedziałek, 16 listopada 2020
Monika Frenkiel

Nadchodzi ten moment w roku, kiedy trzeba się zastanowić nad prezentami dla najbliższych. I dla początkujących, i dla wytrawnych żeglarzy dobrym pomysłem będzie terminarz żeglarski – miejsce, gdzie sobie wpiszemy wszystkie te poprzenoszone na 2021 rok rejsy, wpiszemy terminy zaliczek czarteru i ten dzień, w którym jedziemy z Mietkiem na Mazury.

Jak co roku Wydawnictwo Tebra wypuszcza na rynek praktyczny Terminarz żeglarski – kalendarz, planer i informator w jednym. Bo oprócz funkcji użytkowej, czyli kalendarza wydawnictwo ma jeszcze funkcję informacyjną i znajdziemy w nim cały zestaw przydatnych rzeczy, które czasami i najstarszym wilkom morskim zdarzy się zapomnieć. A więc informacje o patentach i uprawnieniach, ciutkę o prawie drogi, kursach względem wiatru, olinowaniu i ożaglowaniu, węzły i bardzo ważne – sygnały ostrzegawcze i Międzynarodowy Kod Sygnałowy. Znajdziemy tu przydatne dla młodych żeglarzy, którzy uczą się robić wpisy do dziennika pokładowego – skale i przeliczniki.

Dla tych, co pływają po morzach – charakterystyka latarni morskich a dla czarterujących – na co zwrócić uwagę przy odbiorze jachtu. Dla wszystkich – instrukcja pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy kalendarzu przy każdym tygodniu sporo miejsca na notatki, gładki, przyjazny papier i piękne, żeglarskie zdjęcie na okładce. A na koniec – ważne telefony: do MOPR i WOPR, okręgowych związków żeglarskich i stowarzyszeń, sklepów ze sprzętem żeglarskim, stoczni i podmiotów wykonujących usługi szkutnicze. Do tego miejsce, żebyśmy mogli wpisać telefony i maile ważne dla nas.


 

Tagi: terminarz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 December

Zmarł Stefan Wysocki, autor książek żeglarskich, na których wychowały się dziesiątki tysięcy żeglarzy. Był aktywnym działaczem żeglarskim, sędzią żeglarskim klasy międzynarodowej, a także krytykiem muzycznym, publicystą i komentatorem radiowym i telewizyj
piątek, 2 grudnia 1988
W Castilleja de la Cuesta nieopodal Sewilli zmarł Herman Cortes, odkrywca i zdobywca Meksyku.
piątek, 2 grudnia 1547