TYP: a1

Terminarz żeglarski 2021

poniedziałek, 16 listopada 2020
Monika Frenkiel

Nadchodzi ten moment w roku, kiedy trzeba się zastanowić nad prezentami dla najbliższych. I dla początkujących, i dla wytrawnych żeglarzy dobrym pomysłem będzie terminarz żeglarski – miejsce, gdzie sobie wpiszemy wszystkie te poprzenoszone na 2021 rok rejsy, wpiszemy terminy zaliczek czarteru i ten dzień, w którym jedziemy z Mietkiem na Mazury.

Jak co roku Wydawnictwo Tebra wypuszcza na rynek praktyczny Terminarz żeglarski – kalendarz, planer i informator w jednym. Bo oprócz funkcji użytkowej, czyli kalendarza wydawnictwo ma jeszcze funkcję informacyjną i znajdziemy w nim cały zestaw przydatnych rzeczy, które czasami i najstarszym wilkom morskim zdarzy się zapomnieć. A więc informacje o patentach i uprawnieniach, ciutkę o prawie drogi, kursach względem wiatru, olinowaniu i ożaglowaniu, węzły i bardzo ważne – sygnały ostrzegawcze i Międzynarodowy Kod Sygnałowy. Znajdziemy tu przydatne dla młodych żeglarzy, którzy uczą się robić wpisy do dziennika pokładowego – skale i przeliczniki.

Dla tych, co pływają po morzach – charakterystyka latarni morskich a dla czarterujących – na co zwrócić uwagę przy odbiorze jachtu. Dla wszystkich – instrukcja pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy kalendarzu przy każdym tygodniu sporo miejsca na notatki, gładki, przyjazny papier i piękne, żeglarskie zdjęcie na okładce. A na koniec – ważne telefony: do MOPR i WOPR, okręgowych związków żeglarskich i stowarzyszeń, sklepów ze sprzętem żeglarskim, stoczni i podmiotów wykonujących usługi szkutnicze. Do tego miejsce, żebyśmy mogli wpisać telefony i maile ważne dla nas.


 

Tagi: terminarz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942