TYP: a1

Mariusz Zawiszewski "Poradnik egzaminacyjny"

sobota, 14 marca 2015
MZ

Prawie każdy – tak myślę – budzi się czasem w nocy spocony, rozdygotany i przerażony. To znak, że śnią mu się koszmary. Jedną z najbardziej męczących nocnych mar jest niewątpliwie ta, gdy stajemy przed komisją egzaminacyjną. Może to być matura, sesja na studiach, nawet wspomnienie egzaminu do szkoły średniej – przeżycie zawsze jest straszliwe.

Dopiero ranek i przebudzenie wyzwala nas z tej absolutnej tragedii, blask dnia sprowadza nas do rzeczywistości, ale jeszcze przez jakiś czas trzęsiemy się ze strachu, na wspomnienie owych paraliżujących nas obrazów, gdy z trudem usiłujemy znaleźć odpowiedź na zadane pytanie, a w głowie pustka!

Tyle o przeszłości i wspomnieniach, ale przecież nawet największego prymusa musi oblecieć podobny, może nie tak natężony strach, gdy w perspektywie, bo nie we wspomnieniach, pojawia się konieczność zdawania egzaminu. Ten stres pomaga zmniejszyć – w wypadku gdy chcemy uzyskać, lub podnieść swoje żeglarskie uprawnienia – omawiana tu książeczka. Oczywiście nie jest to jakiś cudowny bryk, czy też Super Ściąga, która zawiera wszelkie odpowiedzi, jednak to dobra pomoc, by zdobyć informację o tym jaki materiał należy opanować, jak się przygotować do egzaminu i jakich pytań (przykładowych) należy się spodziewać. Książka przedstawia obszar wiedzy jaki należy opanować by zdobyć patent „Żeglarza jachtowego” oraz Jachtowego sternika morskiego”. Oprócz części teoretycznej zawartej w pytaniach, omówiono tu także elementy egzaminu praktycznego. Do tego poradnik ten uzupełniony jest dołączoną płytą CD z programem multimedialnym, pomocnym w rozwiązywaniu pytań i pozwalającym na sprawdzenie swej wiedzy. To wszystko na pewno powoduje, że po zapoznaniu się z treścią tego tomu, możemy z większym spokojem i pewnością siebie przystąpić do egzaminu, a rzecz to bezcenna.

Mariusz Zawiszewski „Poradnik egzaminacyjny”
Żeglarz jachtowy, Jachtowy sternik morski
Oficyna Wydawnicza Alma-Press 2015
Stron: 95
Cena: 35 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze