TYP: a1

Nawigacja morska: Kąt drogi po wodzie i kąt drogi nad dnem

wtorek, 17 marca 2020
Nawigacja morska

Na przymusowe siedzenie w domu najlepsza jest...nauka. Żartujemy. Ale jeśli macie ochotę pouczyć się trochę nawigacji, to przedstawiamy Wam pierwszy z poradników video dotyczących podstaw nawigacji morskiej, przygotowany przez Nawigację Morską.

 

Filmy są skierowane dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw nawigacji morskiej lub odświeżyć swoją wiedzę.

 

Słowo od autora: - Wiem jak trudno znaleźć wartościowe materiały dotyczące nawigacji morskiej w internecie. Nie oszukując się, większość ludzi korzysta z tego źródła wiedzy, gdyż jest to najszybszy sposób na zdobycie informacji w dzisiejszych czasach. Gdy przypominam sobie czasy gdy sam musiałem nauczyć się np. "Zboczenia Nawigacyjnego",pamiętam, że dla większości osób było to trudne do zrozumienia. Często tłumaczyłem znajomym to zagadnienie w jak najprostszy sposób i dzięki temu czasami mieli lepsze wyniki niż ja. Książki to doskonałe źródło wiedzy ale nie oszukujmy się, często są napisane w sposób niezrozumiały dla osób początkujących. Dlatego właśnie pomyślałem... czemu by nie stworzyć czegoś, co przydałoby się tym, co zaczynają dopiero swoją przygodę z nawigacją jak i tym, którzy już zdobyli trochę praktyki morskiej.

 

W każdym filmie staram się omawiać nowe zagadnienia. Trochę teorii i oczywiście zadania. Według mnie z nauką nawigacji morskiej jest jak z nauką matematyki. Nie można uczyć się tylko schematu, trzeba zrozumieć co i dlaczego się to robi. Przede wszystkim ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Na statku nie można się mylić, nawet gdy zrobimy jakieś zadanie z nawigacji powinniśmy sprawdzać, czy na pewno jest rozwiązane dobrze.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej nauki nawigacji morskiej.

 

Tagi: podręcznik, nawigacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940