TYP: a1

Nawigacja morska: Kąt drogi po wodzie i kąt drogi nad dnem

wtorek, 17 marca 2020
Nawigacja morska

Na przymusowe siedzenie w domu najlepsza jest...nauka. Żartujemy. Ale jeśli macie ochotę pouczyć się trochę nawigacji, to przedstawiamy Wam pierwszy z poradników video dotyczących podstaw nawigacji morskiej, przygotowany przez Nawigację Morską.

 

Filmy są skierowane dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw nawigacji morskiej lub odświeżyć swoją wiedzę.

 

Słowo od autora: - Wiem jak trudno znaleźć wartościowe materiały dotyczące nawigacji morskiej w internecie. Nie oszukując się, większość ludzi korzysta z tego źródła wiedzy, gdyż jest to najszybszy sposób na zdobycie informacji w dzisiejszych czasach. Gdy przypominam sobie czasy gdy sam musiałem nauczyć się np. "Zboczenia Nawigacyjnego",pamiętam, że dla większości osób było to trudne do zrozumienia. Często tłumaczyłem znajomym to zagadnienie w jak najprostszy sposób i dzięki temu czasami mieli lepsze wyniki niż ja. Książki to doskonałe źródło wiedzy ale nie oszukujmy się, często są napisane w sposób niezrozumiały dla osób początkujących. Dlatego właśnie pomyślałem... czemu by nie stworzyć czegoś, co przydałoby się tym, co zaczynają dopiero swoją przygodę z nawigacją jak i tym, którzy już zdobyli trochę praktyki morskiej.

 

W każdym filmie staram się omawiać nowe zagadnienia. Trochę teorii i oczywiście zadania. Według mnie z nauką nawigacji morskiej jest jak z nauką matematyki. Nie można uczyć się tylko schematu, trzeba zrozumieć co i dlaczego się to robi. Przede wszystkim ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Na statku nie można się mylić, nawet gdy zrobimy jakieś zadanie z nawigacji powinniśmy sprawdzać, czy na pewno jest rozwiązane dobrze.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej nauki nawigacji morskiej.

 

Tagi: podręcznik, nawigacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939