TYP: a1

Żeglarski poligon silnej woli

czwartek, 23 maja 2019
Artykuł sponsorowany

 

Połamane maszty, potężne fale, przeraźliwe upały czy chłód  to jedynie mały wycinek bezmiaru wyzwań, z jakimi trzeba się zmierzyć podczas rejsu dookoła świata. Co kieruje żeglarzem, który decyduje się wziąć udział w ekstremalnej przygodzie?

Trwający blisko rok rejs – to test nie tylko siły fizycznej ale również test siły psychicznej, zwłaszcza gdy jest się jedyną kobietą na pokładzie i nie można się spodziewać z tego tytułu specjalnych przywilejów.

Zawodowa żeglarka – Sophie Ciszek – ma za sobą doświadczenie w największych żeglarskich poligonach. Była członkiem załogi na pokładach najbardziej znanych łodzi – w tym podczas Volvo Ocean Race. Sophie  nie tylko jest światowej sławy żeglarzem oceanicznym ale również zapaloną surferką. Dzieciństwo w Australii nauczyło ją miłości do wody, hartu ducha i pracowitości – te wartości kształtują jej żeglarski potencjał w rywalizacji podczas najtrudniejszych regat na świecie.

Po znakomitym starcie w Volvo Ocean Race 2014?2015 w żeńskim teamie SCA - Sophie dołączyła do załogi Mapfre w ich starcie w VOR 2017-2018. To dzięki jej nadzwyczajnej pracy załoga Mapfre zajęła miejsce na podium z drugim miejscem w tym morderczym wyścigu.

„Woda ma temperaturę zaledwie 2 stopni, wiatr szaleńczą moc, wielkość fal przekracza naszą wyobraźnię – I w takich warunkach czujesz, że to walka o życie. Fizycznie – dajesz radę, bo działasz jak automat – ale psychicznie – jest bardzo ciężko. Jest ci niesamowicie zimno, to bardzo nieprzyjemne. Żywioły nie mają dla Ciebie litości. A jednak nie możesz się poddać – po prostu trzeba pchać do przodu, do linii mety” – tak swoje zmagania opisuje Sophie.

Sophie i pozostali członkowie załogi Mapfre  wykorzystują podczas swoich zmagań z oceanem techniczną odzież Helly Hansen. Norweska marka wsłuchuje się w potrzeby żeglarzy i wprowadza do przeznaczonej dla nich kolekcji specjalne innowacje, które mają chronić ich życie i wspierać w rywalizacji.

Specjalne modele odzieży dla załogi powstają już kilka miesięcy przed startem i są udoskonalane po testach podczas treningów – a nawet w trakcie Volvo Ocean Race.

Tak powstał między innymi najnowszy model z oceaniczne linii Aegir -

The Ægir Ocean Smock Top.  Sztormiak jest bardzo lekki – bo waga okazała się być decydującym obok pełnej ochrony przed wodą kryterium, na które zwracała uwagę Sophie.

W tym modelu zredukowano do minimum ilośc szwów – zastępując je super wytrzymałym klejeniem elementów. Odpowiednio umieszczone elementy odblaskowe, neoprenowy fartuch w talii i kieszeń przednia wykonana z błyskawicznie schnącej siatki, aby taka wasrtwa nie blokowała oddychalności kurtki – to przemyślane i sprawdzone przez załogę rozwiązania w tym modelu. Innowacyjny system wentylacji poprzez wodoodporny suwak umieszony w przedniej kieszeni – to rozwiązanie, które sprawdziło się już podczas współpracy i rejstów Thomasa Coville

 

 Aegir Ocean Smock Top łączymy z kurtką Aegir Ocean Jacket – to zapewnia optymalną ochronę podczas etapów rejsu, kiedy wymagana jest ekstremalna ochrona przy mniej intensywnej pracy na pokładzie

https://www.hellyhansen.com/aegir-ocean-smock-34006

 

Tagi: kurtka, Sophie Ciszek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935