TYP: a1

Zakończ lato w Turcji

sobota, 11 czerwca 2016
Redakcja/MF
Kontynuujemy temat zakończenia wakacji rejsem w Turcji. Tym razem promocyjnych ofert mniej, za to zniżki mają po 70 procent. Jeśli interesują Was te albo inne lokalizacje lub terminy, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem info@tawernaskipperow.pl i telefonicznego pod numerem +48 12 294 92 29. Przygotujemy dla Was indywidualną ofertę czarteru.


By User bazylek100 at Flickr, http://www.flickr.com/photos/bazylek/ - http://www.flickr.com/photos/bazylek/3709567683/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9407821

Przykładowe jachty dostępne w ofercie
30.07 – 06.08.2016, Lagoon 450 Luxe z 2016, 7050 EUR – 70% =2115 EUR
06.08 -13.08.2016, Lagoon 450 Luxe z 2016, 9328 EUR – 70% = 2798 EUR
17.07 – 23.07.2016, Sun Odyssey 439 z 2015, 3324 EUR – 40% = 1994 EUR


Opis miejsca

Oferowane rejsy są z dwóch miejsc: Fethiye na wybrzeżu Morza Śródziemnego (więcej) oraz z Bodrum (więcej)

Dojazd do mariny

Do Turcji dotrzemy samochodem, autobusem lub samolotem. Na tureckim wybrzeżu działa kilka międzynarodowych lotnisk (Stambuł, Izmir, Bodrum, Dalaman i Antalya). Na razie nie doczekaliśmy się niestety tanich lotów z Polski do Turcji, nie wspominając o lotach bezpośrednich, dlatego najlepszą opcją pozostaje rozpoczęcie podróży z Berlina. Stąd liniami Condor oraz Sunexpress dolecimy do Dalaman. Odległość pomiędzy lotniskiem w Dalaman a Marmaris wynosi około 95 km, a transfer jest często oferowany (za dodatkową opłatą) przez armatorów.Sarsala: Hande Koyu

Skipperzy

Nie masz odpowiednich uprawnień? Nie masz odwagi lub umiejętności, żeby poprowadzić rejs? To nie problem. Skontaktuj się z nami, a my umożliwimy Ci skorzystanie z usług współpracujących z nami, sprawdzonych i doświadczonych skipperów.

Aby wjechać do Turcji podróżni powinni posiadać dokument podróży/paszport ważny co najmniej o 60 dni dłużej niż „długość pobytu” wskazana na wizie, wizie elektronicznej, w przepisach dotyczących zwolnienia z wizy czy zezwoleniu na pobyt.
Obywatele polscy podróżujący do Turcji w celach turystycznych, zależnie od ważności oraz rodzaju paszportu jakim się posługują, mogą ubiegać się o wizę na zasadach opisanych poniżej:

a) Posiadacze polskich paszportów dyplomatycznych zwolnieni są z obowiązku wizowego do 90 dni pobytu.

Minimalna ważność polskiego paszportu dyplomatycznego wynosi 60 dni od daty opuszczenia terytorium Turcji.

b) Posiadacze polskich paszportów zwykłych podlegają obowiązkowi wizowemu i mogą nabyć wizę turystyczną w następujący sposób:

- na stronie www.evisa.gov.tr wielokrotną wizę elektroniczną (e-wizę) lub

- na lotnisku po przylocie do Turcji wielokrotną wizę typu wklejka.

Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy elektronicznej lub na lotnisku wynosi 180 dni od daty wjazdu do Turcji.

c) Posiadacze polskich paszportów tymczasowych, bez względu na ważność paszportu, nie są uprawnieni do zakupu e-wizy ani wizy po przylocie do Turcji. O wizę turystyczną w tym przypadku należy ubiegać się w Ambasadzie Turcji w Warszawie. Wiza wydawana przez Ambasadę jest wizą jednokrotną.

Minimalna ważność paszportu do uzyskania wizy w Ambasadzie Turcji w Warszawie wynosi 60 dni od daty opuszczenia Turcji.

Przy przekroczeniu granicy osoba wjeżdżająca może zostać poproszona o przedłożenie ważnego ubezpieczenia medycznego bądź dowodu posiadania środków utrzymania.

Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego.

Wiza turystyczna i biznesowa:

Wiza turystyczna lub biznesowa upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji przez łącznie 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od daty pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy. Oznacza to, że po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy.

Jak uzyskać wizę turystyczną lub biznesową?

1. przed wyjazdem do Turcji - za pośrednictwem platformy internetowej E-visa.

Po otwarciu strony należy postępować według instrukcji: zarejestrować się, wypełnić formularz i dokonać za pomocą karty płatniczej opłaty w wysokości 20 USD. Po zakończeniu tej procedury na adres e-mail podany przez wnioskodawcę zostanie przesłane drogą elektroniczną potwierdzenie wydania wizy. Zaleca się wydrukowanie potwierdzenia i zabranie ze sobą w celu przedłożenia podczas kontroli granicznej. Dodatkowe informacje o zasadach działania tego systemu można znaleźć na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/info/

2. po przyjeździe do Turcji - w punktach sprzedaży na przejściach granicznych - do odwołania. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się gotówką. Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl
Tagi: Turcja, rejs, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876