TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Portoryko

czwartek, 26 września 2019
Monika Frenkiel

Dziś w naszych podróżach zapraszamy Was w miejsce znane z pewnej popularnej piosenki zespołu Vaya Con Dios. Portoryko. To kraj leżący na wyspie oblewanej przez Ocean Atlantycki i Morze Karaibskie – i kuszący turystów jak kwiatowa łąka pszczoły.


Wyspa Puerto Rico w okresie prekolumbijskim zamieszkiwana była przez Arawaków a potem dla Europy odkrył ją w 1493 roku Krzysztof Kolumb i skończyło się rumakowanie lokalsów. Hiszpańscy osadnicy wyparli rdzenną ludność, a potem sprowadzili na wyspę niewolników do pracy w plantacjach.  Próbowały przejąć wyspę Holandia i Wielka Brytania, ostatecznie zakończyło się politycznym układem ze Stanami Zjednoczonymi.  Co miało swoje plusy i minusy.
Pomijając zawirowania polityczne, Portoryko pozostaje bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Jednym z najciekawszych miejsc jest stolica i największe miasto kraju, czyli San Juan. To unikalne połączenie starej zabudowy o kolonialnej historii z nowoczesna architekturą. Warto zwiedzić  fortece otaczające miasto: San Juan el Morro, San Cristobal i San Jeronimo, a także  najstarszy dom na wyspie, Casa de los Contrafuertes. Dla leniuchów nie brakuje w mieście miejsc do odpoczynku, plaż i ogrodu botanicznego, łasuchy mogą odwiedzić słynną gorzelnię rumu Baccardi. 


Miłośnicy pięknych widoków powinni odwiedzić Ponce, nazywane „Perłą Południa”. Podziwiać tu można pamiątki okresu kolonialnego. Czy zwiedzić plantację kawy. A jeżeli udamy się na położoną w pobliżu górę El Vigia lub wieżę La Cruz del Vigia, zobaczymy wspaniałą panoramę Ponce na tle gór i Morza Karaibskiego. 
Portoryko to miejsce dla miłośników wodnych aktywności. Plażowiczów powinna wyspa Vieques, dawna amerykańska baza wojskowa. Najpopularniejszym z jej zakątków jest wioska Esperanzas, z krystalicznie czystą wodą oceanu i pięknymi plażami. A także idealnymi warunkami dla nurków i przepięknymi rafami koralowymi. Atrakcjami wyspy są też latarnia morska Punta Mulas oraz twierdza El Fortin Conde de Mirasol.


Jeśli interesuje Was czarter jachtu w Portoryko, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

Tagi: czarter, czarter jachtu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935