TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Madagaskar

piątek, 30 listopada 2018
Monika Frenkiel

To nie to, że chcemy się Was pozbyć, ale jeśli szukacie spokojnego, ładnego miejsca na żeglowanie bez stresu, to wysyłamy Was na… Madagaskar. Lemury, baobaby, białe, piaszczyste plaże i plantacje wanilii… Czego chcieć więcej?

Na Madagaskarze czekają nas krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego i piękne plaże z białym piaskiem. Znajdziemy tu całą masę roślin i zwierząt, których nie znajdziemy nigdzie na świecie (ponad 90% malgaskiej dzikiej przyrody nie występuje w żadnym innym miejscu na Ziemi).. A także ciekawe rytuały miejscowej ludności i tradycyjne wioski.

 

Madagaskar nie jest bardzo popularnym (jeszcze) turystycznie kierunkiem i należy do biednych krajów. Co oznacza, że może nie być tu tłumów turystów (największym turystycznym ośrodkiem jest wyspa Nosy Be), ale też obsługa może nie być taka, jak w wielkich ośrodkach. Z drugiej strony Malasze są niezwykle życzliwi i sympatyczni, co może zniwelować pewne niedogodności.

A co oferuje Madagaskar? Przede wszystkim naturę. To niezwykle atrakcyjne miejsce do trekkingu, także górskiego. Chętni pewnie skorzystają z okazji do przejażdżki pirogą po którejś z rzek czy kontaktu z tutejszą roślinnością i fauną (Madagaskar, to wbrew pozorom, kraina nie pingwinów, a lemurów). Znajduje się tutaj kilka ciekawych parków narodowych. Park narodowy Antasibe-Mantadia, najłatwiej dostępny i najczęściej odwiedzany park narodowy na wyspie. Największa atrakcja parku to indri, bezogoniasty lemur, z czarnobiałym futrem, które nieco upodabnia go do pandy. Ankarana Special Reserve, znany też jako Park Tsingy. Tsingy to oryginalne formacje skalne, ostre sterczące skały z wapienia. W tym środowisku żyje wyjątkowo wiele lemurów, które jeszcze zwiększają atrakcyjność parku. Isalo National Park, do którego przyjeżdża się bardziej ze względu na krajobraz niż zwierzęta. Zerodowane piaskowce tworzą spektakularny, półpustynny masyw różnokolorowych skał. Pomiędzy nimi, u podnóża wodospadów wyrastają zielone oazy. Park stanowi świetne tereny do pieszych wędrówek.

Atrakcje, które warto zobaczyć na Madagaskarze także to Aleja Baobabów, która biegnie wzdłuż zakurzonej drogi z Morondava do Belon’I Tsiribinha w regionie Menabe w zachodnim Madagaskarze. Oryginalne, 1000-letnie drzewa jak potężne przydrożne słupy zakończone pióropuszami gałęzi wzdłuż pomarańczowej drogi stwarzają niesamowity pejzaż. No i warto odwiedzić stolicę Madagaskaru, Antananarivo- trochę chaotyczne, ale fascynujące ze względu na mieszankę kolonialnej architektury, brukowanych ulic, zielonych wzgórz za miastem i dawki zupełnie magicznej atmosfery.

 

Jeżeli interesuje Was czarter jachtu na Madagaskarze, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

 

Tagi: Madagaskar, czarter, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 January

Joseph Conrad kończy służbę na morzu zejściem ze statku "Adowa", aby potem zająć się pisaniem książek o tematyce marynistycznej.
czwartek, 18 stycznia 1894