TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Madagaskar

piątek, 30 listopada 2018
Monika Frenkiel

To nie to, że chcemy się Was pozbyć, ale jeśli szukacie spokojnego, ładnego miejsca na żeglowanie bez stresu, to wysyłamy Was na… Madagaskar. Lemury, baobaby, białe, piaszczyste plaże i plantacje wanilii… Czego chcieć więcej?

Na Madagaskarze czekają nas krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego i piękne plaże z białym piaskiem. Znajdziemy tu całą masę roślin i zwierząt, których nie znajdziemy nigdzie na świecie (ponad 90% malgaskiej dzikiej przyrody nie występuje w żadnym innym miejscu na Ziemi).. A także ciekawe rytuały miejscowej ludności i tradycyjne wioski.

 

Madagaskar nie jest bardzo popularnym (jeszcze) turystycznie kierunkiem i należy do biednych krajów. Co oznacza, że może nie być tu tłumów turystów (największym turystycznym ośrodkiem jest wyspa Nosy Be), ale też obsługa może nie być taka, jak w wielkich ośrodkach. Z drugiej strony Malasze są niezwykle życzliwi i sympatyczni, co może zniwelować pewne niedogodności.

A co oferuje Madagaskar? Przede wszystkim naturę. To niezwykle atrakcyjne miejsce do trekkingu, także górskiego. Chętni pewnie skorzystają z okazji do przejażdżki pirogą po którejś z rzek czy kontaktu z tutejszą roślinnością i fauną (Madagaskar, to wbrew pozorom, kraina nie pingwinów, a lemurów). Znajduje się tutaj kilka ciekawych parków narodowych. Park narodowy Antasibe-Mantadia, najłatwiej dostępny i najczęściej odwiedzany park narodowy na wyspie. Największa atrakcja parku to indri, bezogoniasty lemur, z czarnobiałym futrem, które nieco upodabnia go do pandy. Ankarana Special Reserve, znany też jako Park Tsingy. Tsingy to oryginalne formacje skalne, ostre sterczące skały z wapienia. W tym środowisku żyje wyjątkowo wiele lemurów, które jeszcze zwiększają atrakcyjność parku. Isalo National Park, do którego przyjeżdża się bardziej ze względu na krajobraz niż zwierzęta. Zerodowane piaskowce tworzą spektakularny, półpustynny masyw różnokolorowych skał. Pomiędzy nimi, u podnóża wodospadów wyrastają zielone oazy. Park stanowi świetne tereny do pieszych wędrówek.

Atrakcje, które warto zobaczyć na Madagaskarze także to Aleja Baobabów, która biegnie wzdłuż zakurzonej drogi z Morondava do Belon’I Tsiribinha w regionie Menabe w zachodnim Madagaskarze. Oryginalne, 1000-letnie drzewa jak potężne przydrożne słupy zakończone pióropuszami gałęzi wzdłuż pomarańczowej drogi stwarzają niesamowity pejzaż. No i warto odwiedzić stolicę Madagaskaru, Antananarivo- trochę chaotyczne, ale fascynujące ze względu na mieszankę kolonialnej architektury, brukowanych ulic, zielonych wzgórz za miastem i dawki zupełnie magicznej atmosfery.

 

Jeżeli interesuje Was czarter jachtu na Madagaskarze, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

 

Tagi: Madagaskar, czarter, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942