TYP: a1

Z cyklu: Gdzie na czarter jachtu - Bahamy

niedziela, 11 sierpnia 2019
Monika Frenkiel

Znamy je z licznych wakacyjnych przebojów, takich jak „Bahama mama” czy „Kokomo”. Kraj, w którego herbie znajduje się różowy flaming, obiecuje prawdziwie rajskie wakacje. Odkryte przez Krzysztofa Kolumba Bahamy (jego okręt, Santa Marię też uwieczniono w herbie) to spokojne państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim. Spośród 700 wysp tylko 26 jest zamieszkanych a same wyspy wznoszą się niewiele ponad poziom morza – najwyższy punkt ma wysokość zaledwie 63 metrów – Mount Alvernia na Cat Island.

Najludniejsza wyspa to New Providence, którą zamieszkuje niemal 70 procent ludności kraju. Co ciekawe, Bahamy uznawane są za...kraj z najmłodszą wiekowo ludnością na świecie. Prawie 50 proc. mieszkańców nie przekroczyło 30. roku życie, kolejne 15% - czterdziestki. Dwie trzecie dochodu Bahamów pochodzi z turystyki i nic dziwnego, bo wyspy uchodzą za turystyczny raj, i to już od dawna - w XVIII wieku Nassau na wyspie New Providence było popularnym przystankiem dla piratów z Karaibów, którzy lubili tu odetchnąć i zabawić się w czasie wolnym od "pracy" (dziś opowiada o nim znajdujące się w mieście „Muzeum Piratów”).

To na Bahamach znajduje się słynna różowa plaża (Pink Sands Beach na Wyspie Portowej), której kolor pochodzi od skorupek małych morskich stworzonek i tutaj też znajduje się Dean’s Blue Hole, druga na świecie najgłębsza podwodna, morska kawerna, osiągająca głębokość 202 m. Szczególnie popularne są Bahamy dla tzw. turystyki ślubnej – ulubionym miejscem młodych par są przypominające ogrody europejskiego Wersalu Versailles Gardens na Paradise Island. Na Bahamach znajduje się także największa na świecie kolonia różowych flamingów (nic dziwnego, że ptak ten znalazł się w herbie wyspy).

 

A co można robić na Bahamach? Odpoczywać. Podziwiać błękit wody albo barwnych mieszkańców koralowej rafy znajdującej się u wybrzeży wyspy Andros. Jeść owoce morza i ryby a także słynną lokalną paellę. Cieszyć samotnością. Pływać z sympatycznymi dzikimi świnkami na Plaży Świń w Big Major Cay, w archipelagu Exuma. Oglądać podwodne jaskinie w parku Lucayan na Wielkiej Bahama.

Jeśli interesuje Was czarter jachtu na Bahamach, piszcie na info@tawernaskiperow.pl

Tagi: Bahamy, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933